REKLAMA

Koniec z licencjatem, matura też po nowemu?

  • Autor: JS
  • 02 listopada 2015 20:37
Koniec z licencjatem, matura też po nowemu? "dobrze wypadamy w testach, ale już przy rozwiązywaniu problemów i kreatywności jesteśmy na końcu krajów europejskich"fot. youtube.com

Likwidacja gimnazjów oraz zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków to, jak się okazuje, nie jedyne plany PiS dotyczące zmian w oświacie. Prof. Piotr Gliński w radiowej Trójce zdradził, jakie jeszcze reformy planuje partia.

Jedną z ważniejszych ma być odejście od systemu bolońskiego w edukacji wyższej, czyli rezygnacji z nauczania 3+2. - W wielu specjalnościach nie ma możliwości przez trzy lata kogoś wyedukować na poziomie wyższym i w związku z tym licencjat, system boloński, się w tym sensie się nie sprawdza. Są też absurdy programowe, zaburzona kolejność nauczania. To się nie sprawdza, obniża poziom nauczania - mówił prof. Piotr Gliński w radiowej Trójce. Pytany o to, czy można byłoby zachować studia licencjackie, odpowiedział „można, ale jasno sobie powiedzmy, że to nie są w pełni wyższe studia”.

Prof. Gliński zwrócił też uwagę na konieczność zmian formuły egzaminu maturalnego. - My byśmy chcieli z testową maturą i w ogóle z tym testowym egzaminowaniem w szkołach skończyć i wzbogacić te wszystkie testy o część opisową, która bada kreatywność, inne właściwości i cechy młodych ludzi, w których to Polacy słabo się spisują w rankingach międzynarodowych. My dobrze wypadamy w testach, ale już przy rozwiązywaniu problemów i kreatywności jesteśmy na końcu krajów europejskich – mówił prof. Gliński.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • aaa 2015-11-03 19:40:45
    chyba co plotą politycy PiS? nie maja wiekszosci by zmienic konstytucje to beda zmieniac kazdy zasrany aspekt rzeczywistosci, zeby tylko za wszelka cene cos zmienic? inaczej niż mianem legislacyjnej sraczki, tego wysypu pomyslow na zmiany w prawie, nazwac nie bardzo sie da ...
  • aaa 2015-11-03 09:37:44
    biedne PiS - dostali legislacyjnej sraczki :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA