REKLAMA

Koniec z lichwą w lombardach i pożyczkami pod zastaw mieszkania

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 27 lipca 2016 09:05
Koniec z lichwą w lombardach i pożyczkami pod zastaw mieszkania Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada walkę z lichwiarskimi pożyczkami w lombardach (Fot. Shutterstock.com)

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada walkę z lichwiarskimi pożyczkami w lombardach oraz wyłudzeniami nieruchomości przez para przedsiębiorstwa pożyczkowe.

Chodzi o ukrócenie sytuacji, w których osoby zaciągające niewysokie pożyczki tracą cały majątek, bo często te pożyczki są zabezpieczone mieszkaniem.

Kara więzienia za lichwiarskie odsetki

Propozycja resortu przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności za pożyczkę cywilną, której oprocentowanie przekracza dopuszczalną wysokość odsetek.

Lombardy na celowniku

- Propozycje resortu sprawiedliwości nie są skierowane przeciwko legalnie działającym firmom pożyczkowym, a przeciwko para przedsiębiorcom działającym często pod przykrywką lombardu - podkreśla rzecznik ministerstwa Sebastian Kaleta.

Jak wyjaśnia, działania resortu skierowane są przeciwko osobom wykorzystującym sytuację osób, które nie mogą otrzymać pożyczki z instytucji finansowych.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Actius - a może by... 2016-07-27 21:59:58
    Ostatnio czytałem o kilku przypadkach wyjścia z egzekucji i zmniejszenia długów - podobno takie sytuacje zdarzają się codziennie. actius.pl/go/pozyczka-pod-zastaw-nieruchomosci/ Liczę na opinie o pożyczkach pod zastaw i jak rząd będzie z tym walczył?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA