REKLAMA

Konstanty Radziwiłł: Apteka dla aptekarza dotyczy tylko nowych aptek

  • Autor: PAP/AT
  • 08 lutego 2017 12:37
Konstanty Radziwiłł: Apteka dla aptekarza dotyczy tylko nowych aptek Nowelizacja Prawa farmaceutycznego przewiduje, że aptekę będzie mógł założyć i prowadzić tylko farmaceuta z czynnym prawem wykonywania zawodu albo specjalnie powołana w tym celu spółka, której partnerami są wyłącznie farmaceuci (fot.pixabay.com)

• Projekt ustawy nazywanej „Apteką dla aptekarza” dotyczy jedynie nowopowstających aptek, a nie tych już istniejących - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
• Polska jest przesycona aptekami i potrzebnych jest już bardzo mało nowych aptek - dodał.

Radziwiłł w TVP1 podkreślił, że przygotowywana ustawa nie jest wymierzona we wszystkie apteki, a jedynie w te, które dopiero mają powstać. Dodał, że Polska jest przesycona aptekami i potrzebnych jest już bardzo mało nowych aptek.

"Część powstających obecnie aptek jest wymierzonych w to, żeby wykosić te, które istnieją. Coraz więcej z nich jest likwidowanych niemal codziennie. Druga sprawa to wywóz leków z Polski i znikanie potrzebnych leków, co się dzieje przez niby-apteki, których z kolei powstaje bardzo dużo. I ta ustawa ma temu zapobiegać" - powiedział Radziwiłł.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA