REKLAMA

Konstanty Radziwiłł: Nie ma dramatu w służbie zdrowia

  • Autor: PAP/AT
  • 04 stycznia 2018 08:45
Konstanty Radziwiłł: Nie ma dramatu w służbie zdrowia W służbie zdrowia wiele rzeczy trzeba naprawić - powiedział minister (Konstanty Radziwiłł, fot.premier.gov.pl)

Nie ma powodu do tego, żeby straszyć pacjentów, że nie dostaną opieki, na którą zasługują - podkreślił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

W środę (3 stycznia) minister przedstawił sejmowej komisji zdrowia informację o skali i skutkach protestu lekarzy oraz wypowiadania przez nich klauzuli opt-out.

Radziwiłł ocenił w czwartek (4 stycznia) w TVN24, że w służbie zdrowia "nie dzieje się dobrze" i że wiele rzeczy trzeba naprawić. Ale - jak przekonywał - w ostatnich dniach nie pojawiło się żadne nowe zjawisko, które mogłoby być nazywane chaosem, czy sytuacją krytyczną.

Czytaj też: Lekarze rezydenci chcą pilnego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim

Jak podkreślił Radziwiłł, "na razie dramatu na pewno nie ma". Zapewnił, że sytuacja jest "naprawdę pod kontrolą". "Nie ma powodu do tego, żeby straszyć pacjentów, że nie dostaną opieki, na którą zasługują" - oświadczył szef MZ.

Minister zdrowia pytany, kiedy spotka się z lekarzami rezydentami poinformował, że rozmowy odbędą się "prawdopodobnie" w piątek. "Jeszcze nie umówiliśmy się na konkretną godzinę i miejsce" - dodał.

Szef resortu zdrowia podkreślił także, że cały czas rozmawia z młodymi lekarzami i "nikt na nikogo się nie obraził".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • poddany 2018-01-04 18:25:40
    wyjątkowo bezczelny i zapatrzony w siebie (...), cymbał jaśnie panie, cymbał. Można pluć, ale powie , że deszcz pada, honor- zero, ambicje - 100, rozum - zero, pazerność - 100, uczciwość-zero, etc, etc
  • MINISTER P.OLI 2018-01-04 11:52:49
    Mam nieszczęście bywać w szpitalach dosyć często i zapewniam że jest pełen dramat.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA