REKLAMA

Konstanty Radziwiłł: W rozmowach o służbie zdrowia powinni uczestniczyć związkowcy, pracodawcy i pacjenci

  • Autor: PAP/AT
  • 19 października 2017 10:57
Konstanty Radziwiłł: W rozmowach o służbie zdrowia powinni uczestniczyć związkowcy, pracodawcy i pacjenci W ciągu ostatnich lat członkowie kierownictwa Ministerstwa Zdrowia wielokrotnie rozmawiali z rezydentami, takie spotkania były także po rozpoczęciu protestu - powiedział minister (Konstanty Radziwiłł, fot.mz.gov.pl)

Protest spełnił swoje zadanie, bo służba zdrowia jest na pierwszych stronach gazet, o jej finansowaniu wszyscy rozmawiamy - ocenił na posiedzeniu senackiej komisji zdrowia minister Konstanty Radziwiłł.

"Ten protest (...) spełnił swoje zadanie, bo służba zdrowia jest na pierwszych stronach gazet, o finansowaniu służby zdrowia wszyscy rozmawiamy i to jest dobrze. Myślę, że w jakimś sensie także lekarze rezydenci protestujący powinni to dostrzec, że to jest ich sukcesem także - rząd był zdeterminowany do różnych działań, ale można powiedzieć, że to jest jeszcze dodatkowy argument za tym, żeby te działania podejmować" - powiedział Radziwiłł.

Czytaj też: Tyle będą kosztowały podwyżki w służbie zdrowia

Minister podkreślił, że w rozmowach o ochronie zdrowia poza rezydentami powinni także uczestniczyć związkowcy, pracodawcy i pacjenci. "I ten dialog toczy się nieustannie" - zapewnił.

Przypomniał, że w ciągu ostatnich lat członkowie kierownictwa Ministerstwa Zdrowia wielokrotnie rozmawiali z rezydentami, takie spotkania były także po rozpoczęciu protestu. "My się lubimy, szanujemy wzajemnie i te rozmowy na większość tematów odbywają się w sposób niezwykle konstruktywny" - zapewnił. Wskazał, że jednym z głównych tematów tych rozmów jest kształcenie podyplomowe lekarzy.

Rezydenci prowadzą protest od 2 października; w poniedziałek o dołączeniu do niego zdecydowało Porozumienie Zawodów Medycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA