REKLAMA

Konstanty Radziwiłł: Wynagrodzenia pracowników medycznych będą stopniowo wzrastać

  • Autor: PAP/AT
  • 14 marca 2017 07:48
Konstanty Radziwiłł: Wynagrodzenia pracowników medycznych będą stopniowo wzrastać Wynagrodzenia wielu pracowników w służbie zdrowia są na tak niskim poziomie, że ustalenie wynagrodzeń minimalnych nawet tylko na poziomach opisanych w ustawie, ratuje przed niegodnym traktowaniem dużą grupę osób - powiedział minister (Konstanty Radziwiłł, fot.PTWP)

Wzrastać będą minimalne wynagrodzenia pracowników medycznych. - Ich wysokość to rodzaj kompromisu pomiędzy potrzebami a możliwościami- ocenił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

• Minimalne wynagrodzenia pracowników medycznych będą wzrastać stopniowo od lipca tego roku do 2021 r. - zapewnił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
• Farmaceuci, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni i inni pracownicy medyczni z wyższym wykształceniem mają zarabiać minimum 4,1 tys. zł lub 2,8 tys. zł.
• Pielęgniarka z tytułem magistra i ze specjalizacją ma zarabiać co najmniej 4,1 tys. zł.
• Fizjoterapeuci i inni pracownicy wykonujący zawody medyczne wymagające średniego wykształcenia będą zarabiać minimum 2,5 tys. zł.

Projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych został skierowany pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów. Radziwiłł zapewnił, że w pracach nad projektem nie ma opóźnień i nowa regulacja - mimo wątpliwości zgłaszanych przez Komitet Ekonomiczny - wejdzie w życie wraz z początkiem lipca tego roku. "Sądzę, że już niebawem projekt trafi pod obrady Rady Ministrów" - powiedział.

Czytaj też: Kukiz'15: Sieć szpitali nie sprawi, że przybędzie lekarzy

Pytany, czy uważa, że minimalne wynagrodzenia zaproponowane w projekcie zadowolą pracowników medycznych, odpowiedział: "On oczywiście nie budzi entuzjazmu nikogo, w tym także mojego entuzjazmu. To jest jakiś rodzaj kompromisu pomiędzy potrzebami a możliwościami".

"Dzisiaj wynagrodzenia wielu pracowników w służbie zdrowia (...) w różnych zawodach są na tak niskim poziomie, że ustalenie wynagrodzeń minimalnych nawet tylko na poziomach opisanych w ustawie, ratuje przed niegodnym traktowaniem dużą grupę osób" - powiedział.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • analityk 2017-03-14 08:31:56
    Trzeba więcej pieniędzy przeznaczać na kler, który otrzymał w ubiegłym roku 14,5 mld wg Krzysztofa Pieczyńskiego - aktora.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA