REKLAMA

Konstytucja dla biznesu zawiera niebezpieczne przepisy

  • Autor: PAP/AT
  • 21 lutego 2018 06:38
Konstytucja dla biznesu zawiera niebezpieczne przepisy Ulga na start zagrożeniem dla przedsiębiorców (fot.shutterstock)

Promowana przez rząd konstytucja dla biznesu, czyli pakiet zmian, który ma ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej, zawiera niebezpieczne dla przedsiębiorców przepisy.

Rząd zwalnia zakładających firmy ze składek, ale jeśli ulegną wypadkowi, nie pomoże im - informuje "Rzeczpospolita".

Promowana przez rząd konstytucja dla biznesu, czyli pakiet zmian, który ma ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej, zawiera niebezpieczne dla przedsiębiorców przepisy. Chodzi o tzw. ulgę na start, czyli zwolnienie z obowiązku zapłaty składek na ZUS przez pierwsze pół roku od rejestracji firmy.

"To pozorna ulga. Pozbawia przedsiębiorcę ochrony wynikającej z ubezpieczeń społecznych, ta zaś dla osób rozpoczynających działalność jest szczególnie istotna - powiedział gazecie dr Tomasz Lasocki z Katedry Ubezpieczeń na UW.

Przedsiębiorca nie będzie mógł liczyć na żadną pomoc. W razie wypadku będzie musiał radzić sobie sam. Nie będzie miał prawa do zasiłku w czasie leczenia i rehabilitacji, a w razie poważniejszego wypadku nie dostanie też renty inwalidzkiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Obywatel 2018-03-05 16:41:17
    Precz z "opieką państwa", która i tak jest fikcją !!! Uczciwie zarabiająć można zapewnić sobie lepszą opiekę niż ta proponowana przez opresyjne państwo !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA