REKLAMA

Kontrolerzy, pisma i egzekucje. Tak ma wyglądać ściąganie abonamentu RTV

  • Autor: Rynekseniora.pl
  • 05 lipca 2016 14:26
Kontrolerzy, pisma i egzekucje. Tak ma wyglądać ściąganie abonamentu RTV Abonent dostaje pismo, które ma zmobilizować go do uiszczania opłat. Kolejne daje wybór między zapłatą a kłopotami z prawem. Siedem dni później rozpoczyna się postępowanie egzekucyjne. (fot. Flickr.com/CC BY 2.0)

• Pracownicy Poczty Polskiej mogą odwiedzić osoby, które nigdy nie rejestrowały telewizora i radia.
• Po stwierdzeniu, że takie posiada, nakazują rejestrację i naliczają zaległą opłatę w wysokości miesięcznej trzydziestokrotności abonamentu - informuje serwis natemat.pl.

Abonent dostaje pismo, które ma zmobilizować go do uiszczania opłat. Kolejne daje wybór między zapłatą a kłopotami z prawem. Siedem dni później rozpoczyna się postępowanie egzekucyjne.

Rolą Poczty Polskiej - jak tłumaczy Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy spółki w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl - jest kontrola rejestracji odbiorników rtv i terminowości wnoszenia opłat.

Kontrola bywa losowa, odbywa się też po zgłoszeniu informacji, że dana osoba posiada radio i telewizor. Według portalu bankier.pl, urzędy skarbowe w zeszłym roku objęły kontrolą 27 tys. dłużników. Wszystkich na niepłaceniu abonamentu przyłapała Poczta Polska.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-07-05 15:50:36
    Taaa, oczywiście... Już to widzę, jak ludzie sami radośnie wpuszczają gości ze śmiesznymi świstkami do mieszkania.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA