REKLAMA

Kontrowersyjne figury na niemieckiej paradzie karnawałowej. Wśród nich figura Jarosław Kaczyńskiego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 08 lutego 2016 18:05
Kontrowersyjne figury na niemieckiej paradzie karnawałowej. Wśród nich figura Jarosław Kaczyńskiego Artysta wyrzeźbił Jarosława Kaczyńskiego w generalskim mundurze i ciemnych okularach, który stoi nad płaczącą kobietą, ubraną w biało-czerwony strój (fot. pixabay.com/ CC0 Public Domain)

Na  paradzie karnawałowej, która odbyła się w poniedziałek (8 lutego) w niemieckim Duesseldorfie pojawiły się platformy przedstawiające karykatury polityków. Jedna z nich pokazywała zapłakaną kobietę uosabiająca Polskę, która leży u stóp szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego - informuje "Wprost".

Polski akcent na poniedziałkowej paradzie w Duesseldorfie zawdzięczamy, jak informuje "Wprost", niemieckiemu artyście Jacquesowi Tilly'owi. Artysta wyrzeźbił Jarosława Kaczyńskiego w generalskim mundurze i ciemnych okularach, który stoi nad płaczącą kobietą, ubraną w biało-czerwony strój. Kobieta ma uosabiać - jak głosi napis na jej bluzce - Polskę. Obok znajdowało się różowe radio z napisem "Radio Maryja". 

Na paradzie można byłoby też zobaczyć figurę kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która tonęła tak samo jak uchodźcy, którzy próbują dopłynąć do Europy. Na innej platformie znalazła się prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, który wznosił toast razem z bojownikami tzw. Państwa Islamskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA