REKLAMA

Konwencja PO: Wyrzucony z partii Michał Kamiński bagatelizuje spotkanie Platformy

  • Autor: GP
  • 03 października 2016 09:30
Konwencja PO: Wyrzucony z partii Michał Kamiński bagatelizuje spotkanie Platformy Michał Kamiński powołał z trzema innymi politykami koło w Sejmie, które stawia sobie za cel zbliżanie Polski do Europy. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 pl)

• Polityk, którego Grzegorz Schetyna wyrzucił z partii, nie był pod wrażeniem konwencji PO.
• Michał Kamiński nazwał lidera PO politykiem reagującym na tematy, a nie je kreującym.
• Kamiński zwracał uwagę na różnicę w odbiorze polityków PO na konwencji. Zwłaszcza na inną reakcję tłumu, gdy mówił Schetyna, a gdy na mównicę wchodziła Ewa Kopacz.

Poseł Michał Kamiński, który po konflikcie z Grzegorzem Schetyną opuścił PO, ocenił niedzielną (2 października) konwencję swojej byłej partii. Wypowiedź padła na antenie Polsatu w poniedziałek (3 października).

- Przeczytałem o tej konwencji na dziewiątej stronie „Gazety Wyborczej” - podkreślił polityk i były spin doktor PiS. - I to jest chyba najlepsza miara tego, jak ważne to było wydarzenie.

Polityk ocenił, że do wyglądu konwencji nie można mieć zastrzeżeń. Mówił wręcz, że była dobrze zrobiona "medialnie", ale to w jego opinii za mało. - Ja nie chcę krytykować Platformy Obywatelskiej. To nie jest moim celem. Ja mam wrażenie, że Grzegorz Schetyna obejrzał najpierw jakąś telewizję, która mu powiedziała, że w Europie jest skręt na prawo. Więc ogłosił w najbardziej prawicowym tygodniku w Polsce, że PO skręca na prawo - powiedział Kamiński.

W jego ocenie Schetyna jest reakcyjnym politykiem. Takim działaniem nazwał np. jego zapowiedź wpisania do Konstytucji kompromisu aborcyjnego. Takie prawne działanie znacząco uniemożliwiłoby zmiany prawa w tym temacie. Zmiana Konstytucji jest jednym z najtrudniejszych procesów w polskim systemie prawnym.

- W niedzielę było widać bardzo wyraźnie, jak charyzmatycznym przywódcą jest Ewa Kopacz - kontrastował Schetynę na koniec wypowiedzi Kamiński. - Została przywitana entuzjastycznie. Media to od razu wychwyciły.

Konwencja PO była spotkaniem w Gdańsku liderów PO z działaczami z całej Polski.

Zaczęło ją wystąpienie Lecha Wałęsy, którego powitano oklaskami i długą owacją. Potem przemawiał Grzegorz Schetyna, który nie tylko zapowiedział kluczowe decyzje jakie PO chce przeprowadzić po 2019 roku, ale też przeprosił za błędy PO popełnione przez okres lat 2007 do 2015.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA