REKLAMA

Kopacz krytykuje działania PiS w sprawach kobiet

  • Autor: PAP
  • 23 października 2015 12:21
Kopacz krytykuje działania PiS w sprawach kobiet Premier Ewa Kopacz zarzuciła swej głównej konkurentce w wyborach, że jej partia nie identyfikuje się ze środowiskiem kobiet (fot. facebook.com/Ewa-Kopacz)

Prawo i Sprawiedliwość nie identyfikuje się ze środowiskiem kobiet - zarzuca Ewa Kopacz podczas dzisiejszego spotkania z kobietami w Warszawie.

- Przypomnę wywiad Beaty Kempy, która pytana o in vitro powiedziała, że ją to nie interesuje, bo ona ma już dzieci, a na pytanie o konwencję antyprzemocową odpowiedziała, że też ją to nie interesuje, bo ona nie ma przemocy w domu. Ale to nie chodzi o jej dom i jej dzieci, ale o dom i dzieci Polek i Polaków, którzy nie mają okazji wystąpić przed kamerami - zaznaczyła szefowa rządu.

Według niej "wszystko to, co się wydarzyło w ciągu tych ostatnich miesięcy - łącznie z głosowaniami pani Beaty Szydło chociażby, która głosowała za całkowitym zakazem aborcji, przeciwko konwencji antyprzemocowej, przeciwko ustawie o in vitro" - pokazuje, jak bardzo nie identyfikuje się ze środowiskiem kobiet".

- Panie naładowały mnie dobrą energią - powiedziała premier na briefingu w Warszawie, po spotkaniu z kobietami. - Wczoraj kobiety na Śląsku, dzisiaj kobiety w Warszawie, które mówią: chcemy mieć prawo wyboru i decydowania o sobie - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA