REKLAMA

Kopacz o zdrowiu: dzieci muszą mieć odpowiednie warunki leczenia

  • Autor: PAP
  • 28 września 2015 13:13
Kopacz o zdrowiu: dzieci muszą mieć odpowiednie warunki leczenia Trudno sobie wyobrazić szczęśliwą rodzinę bez dzieci – powiedziała Ewa Kopacz. Fot. facebook.com

W Polsce powinno być więcej dzieci, a to wymaga odważnych decyzji, m.in. ws. in vitro; muszą być też zapewnione odpowiednie warunki do ich leczenia - mówiła w poniedziałek premier Ewa Kopacz, podczas otwarcia nowego Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Premier podkreśliła, że polityka prorodzinna i kwestie ochrony zdrowia były dla niej zawsze priorytetem.

"Trudno sobie wyobrazić szczęśliwą rodzinę bez dzieci".

Dzisiaj, kiedy mam na to wpływ, mogę decydować o tym, jak publiczne pieniądze są wydawane, nie zapomniałam o swoich priorytetach i będę na tyle odważna, żeby powiedzieć: w Polsce powinno być więcej dzieci. Ale skoro powinno być więcej dzieci, to potrzeba odważnych decyzji. Te odważne decyzje mój rząd podejmował. Te odważne decyzje to również ustawa o in vitro; finansowanie ze środków budżetu również tej metody - podkreśliła.

Jak dodała, mówi o tym dlatego, że "trudno sobie wyobrazić szczęśliwą rodzinę bez dzieci".

Ale bywają takie trudne momenty w życiu każdej rodziny, kiedy te dzieci są chore. Kiedy trafiają do szpitala, muszą trafić nie tylko do przyjaznych pomieszczeń, ale muszą mieć poczucie, że obok nich jest mama, nie siedzi w fotelu, ale ma również swoje miejsce - mama lub tata – mówiła.

Najlepsi specjaliści i sprzęt

Zaznaczyła, że dzieci powinny mieć zapewnioną opiekę najlepszej klasy specjalistów i najwyższej jakości sprzęt medyczny, pozwalający postawić diagnozę.

Ten szpital będzie spełniał wszystkie te kryteria, ci którzy tu pracują, nie pracują tu z przypadku – podkreśliła.

Przypomniała również, że zgodnie z decyzjami jej rządu, młodzi lekarze, którzy będą absolwentami wydziałów medycznych uniwersytetów lub akademii medycznych, będą mieć rezydentury finansowane w 100 proc. z budżetu państwa.

W nowym szpitalu pediatrycznym będzie w sumie 535 łóżek, SOR i lądowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA