REKLAMA

Korad Szymański: Rząd musi zrobić wszystko by zatrzymać Polaków w kraju

  • Autor: PAP/AT
  • 03 kwietnia 2017 11:07
Korad Szymański: Rząd musi zrobić wszystko by zatrzymać Polaków w kraju Nie ma żadnej gwarancji, że Polacy ewentualnie dyskryminowani z powodu złego porozumienia w sprawie Brexitu wrócą akurat do Polski - zwracał uwagę Szymański (Konrad Szymański, fot. PTWP/Tomasz Wawer)

Polacy z Wielkiej Brytanii nie mogą wracać do kraju pod przymusem - mówi wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.

"Rząd musi robić wszystko, aby warunki życia w Polsce były na tyle atrakcyjne, by zatrzymać Polaków, by ludzie nie wyjeżdżali, ale nawet by wracali" - zaznaczył Konrad Szymański w telewizji internetowej "Rzeczpospolitej".

Wiceminister spraw zagranicznych skomentował słowa byłego europosła Marka Migalskiego, zdaniem którego polski rząd nie powinien zabiegać po Brexicie o interesy Polaków na Wyspach, bo wtedy może skłonić ich do powrotu.

Czytaj też: Theresa May rozpoczęła procedurę wyjścia z UE

"Polski rząd musi robić wszystko, aby warunki życia w Polsce były na tyle atrakcyjne, by ludzie nie wyjeżdżali, ale nawet by wracali" - powiedział Szymański.

Polacy nie mogą wracać z Wielkiej Brytanii pod przymusem (Fot. Moyan Brenn/flickr)

"Nie możemy jednak pozwolić na to, by powodem tych powrotów była dyskryminacja w jednym z krajów UE, nawet najbardziej przyjaznym, te powody muszą być pozytywne, ludzie powinni wracać wtedy, kiedy uznają że warto wracać z powodu ich własnych życiowych wyborów" - dodał.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA