REKLAMA

"Korea Północna potrzebuje czasu na stanowisko ws. dialogu"

  • Autor: PAP/rs
  • 12 marca 2018 10:04
"Korea Północna potrzebuje czasu na stanowisko ws. dialogu" Korea Płn. potrzebuje czasu na wypracowanie stanowiska w sprawie dialogu. (Fot. Shutterstock.com)

Korea Płn. potrzebuje czasu na wypracowanie stanowiska w sprawie dialogu - oświadczyło w poniedziałek ministerstwo ds. zjednoczenia Korei Płd. - Myślę, że podchodzą do tej sprawy ostrożnie - powiedział na konferencji prasowej rzecznik resortu Baik Tae Hiun.

- Nie widzieliśmy, nie otrzymaliśmy oficjalnej odpowiedzi od północnokoreańskich władz w sprawie szczytu Korea Północna-USA - oznajmił rzecznik.

Media północnokoreańskie odnotowały zeszłotygodniową wizytę południowokoreańskiej delegacji wysokiego szczebla na Północy, ale nie odniosły się do wystosowanego przez przywódcę Korei Płn. Kim Dzong Una zaproszenia do spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem oraz prezydentem Korei Płd. Mun Dze Inem, żeby omówić kwestię programu nuklearnego Pjongjangu.

Przedstawiciele Korei Płd., którzy byli w Korei Płn. i zawieźli zaproszenie Kima do Waszyngtonu, udają się w tym tygodniu do Chin i Japonii. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Korei Płd. Czung Uj Jong, który stał na czele delegacji do Korei Płn., po poniedziałkowych rozmowach z prezydentem Chin Xi Jinpingiem leci we wtorek do Rosji - poinformowała kancelaria południowokoreańskiego prezydenta.

Trump zgodził się spotkać z Kimem do końca maja, a szczyt dwóch Korei ma odbyć się pod koniec kwietnia. Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie będzie miał miejsce szczyt USA-Korea Płn. Kim Dzong Un i Mun Dze In mają za to spotkać się w Panmundżomie, w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu państw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA