REKLAMA

Kornel Morawiecki apeluje do Wałęsy: "Przyznaj się i pokajaj"

  • Autor: GP
  • 22 lutego 2016 14:21
Kornel Morawiecki apeluje do Wałęsy: "Przyznaj się i pokajaj" Kornel Morawiecki, poseł ruchu Kukiz'15 przypominał, że od lat sam prosi o dokonanie zwolnienia z odpowiedzialności wobec "PRL-u i Polsce podległej" byłych funkcjonariuszy reżimu Polski Ludowej. (fot.:youtube.com)

• Kornel Morawiecki apeluje do Lecha Wałęsy o przedstawienie prawdy i przyznanie się do współpracy z SB w latach 70.
• Polityk i opozycjonista przypomina, że sam proponował wielokrotnie możliwość zwolnienia funkcjonariuszy SB i władz PRL-u z odpowiedzialności wobec komunistycznego państwa, wobec którego mogą jeszcze czuć lojalność.

Poseł klubu Kikiz'15, a zarazem ważna postać walki o wolną Polskę w okresie PRL-u, Kornel Morawiecki zaapelował do Lecha Wałęsy o refleksję. W jego ocenie - nawiązując do upublicznionych nowych materiałów IPN o współpracy TW "Bolka" z SB - 22 luty to ważny moment w historii Polski. Morawiecki jest przekonany, że pod pseudonimem tajnego współpracownika z lat 70-tych ukrywa się Lech Wałęsa.

- Dobre imię pana prezydenta Lecha Wałęsy to będzie wtedy, kiedy on powie prawdę, kiedy on się pokaja, kiedy on się przyzna, kiedy poprosi o przebaczenie, kiedy wyjaśni, co go do tego skłoniło, kto go uzależniał - mówił Morawiecki.-  To będzie dobre imię i Polski, i prezydenta Lecha Wałęsy - wygłaszał w Sejmie, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej.

Poseł ruchu Kukiz'15 przypominał, że od lat sam prosi o dokonanie zwolnienia z odpowiedzialności wobec "PRL-u i Polsce podległej" byłych funkcjonariuszy reżimu Polski Ludowej.

Przypomnijmy, Instytut Pamięci Narodowej w poniedziałek (22 lutego) przekazał do ogólnego dostępu akta zabezpieczone w domu gen. Czesława Kiszczaka, wśród których znajdowały się dokumenty dotyczące tzw. TW "Bolka". Część środowisk politycznych i naukowych przekonuje, że osobą pod tym pseudonimem w latach 70-tych był późniejszy lider Solidarności i prezydent RP Lech Wałęsa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA