REKLAMA

Kościół: Pomoc uchodźcom potrzebna jest i na miejscu i w Polsce

  • Autor: aw/PAP
  • 02 stycznia 2018 10:13
Kościół: Pomoc uchodźcom potrzebna jest i na miejscu i w Polsce (fot. Rlevente/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)

Ważne jest, żeby pomoc uchodźcom była na dwie ręce - zarówno w miejscu ich pochodzenia, jak i w Polsce - ocenił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Podkreślił przy tym, że "nie można zarzucić, że Polska nie pomaga".

Rzecznik KEP, zapytany we wtorek (2 stycznia) w Radiu Plus, czy Polska powinna przyjąć uchodźców, wskazał na różnicę między migrantami, a uchodźcami. "Rząd decyduje, czy chce przyjmować migrantów, czy nie, ale co do kwestii uchodźców, którzy uciekają przed głodem, przed wojną, to jest stanowisko jasne, że należy im pomóc" - powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Zapewnił, że Kościół zwraca uwagę na pomoc, jaką Polska niesie ofiarom konfliktów na Bliskim Wschodzie, w miejscu ich ojczyzn. Dodał, że "nie można zarzucić, że Polska nie pomaga".

"Ale jeśli nie da się pomóc na miejscu, a są takie sytuacje, szczególnie chodzi o osoby chore, Kościół mówi jasno o potrzebie przyjęcia takich osób" - podkreślił rzecznik KEP. Jego zdaniem ważne jest, aby pomoc była "na dwie ręce" - i na miejscu, i w Polsce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA