REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: Gdyby nie pracownicy z Ukrainy, dziś polska gospodarka by stanęła

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (KDS)/AT
  • 04 lipca 2017 07:52
Kosiniak-Kamysz: Gdyby nie pracownicy z Ukrainy, dziś polska gospodarka by stanęła Obecnie największym wyzwaniem rynku pracy jest odpowiedź na pytanie, skąd wziąć pracowników - mówi były minister pracy (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.facebook)

W ostatnich latach na naszym rynku pracy swoje miejsce znalazło ponad 1,5 mln pracowników z Ukrainy. - Gdyby nie oni, dziś polski rynek i gospodarka stanęłaby - podkreśla Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, były minister pracy i polityki społecznej.

Zdaniem Kosiniak-Kamysza, obecnie największym wyzwaniem rynku pracy jest odpowiedź na pytanie, skąd wziąć pracowników. - Kiedy zaczynałem być ministrem pracy, najczęściej zadawano mi pytanie "co z tą pracą, kiedy będzie". Stopa bezrobocia wynosiła wtedy 14 procent. Gdy oddawałem resort zeszliśmy do 9 proc. Teraz stopa bezrobocia cały czas spada, i bardzo dobrze - mówi były minister pracy.

Jednak wiąże się z tym spora zmiana - teraz mamy do czynienia z rynkiem pracownika, a najczęściej zadawane pytanie brzmi "skąd wziąć pracownika?". Kosiniak-Kamysz przekonany jest, że to pracownik może dyktować warunki pracy w dużo większym stopniu niż jeszcze 5 czy 10 lat temu.

W ostatnich latach na naszym rynku pracy swoje miejsce znalazło ponad 1,5 mln pracowników z Ukrainy. - Gdyby nie oni, dziś polski rynek i gospodarka stanęłaby - podkreśla ich wartość Kosiniak-Kamysz.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA