REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: Przyjmijmy sieroty, mężczyźni niech walczą

  • Autor: bad/PAP
  • 17 maja 2017 14:28
Kosiniak-Kamysz: Przyjmijmy sieroty, mężczyźni niech walczą Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (fot.:twitter.com/nowePSL)

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że stanowisko PSL w sprawie relokacji uchodźców jest niezmienne.

• Stanowisko PSL w sprawie uchodźców jest stałe: przyjmijmy sieroty, mężczyźni niech walczą o wolność swoich krajów.

• Taką opinię wyraził w środę, 17 maja szef Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz.

• Nie wykluczył, że PSL zaproponuje w Sejmie przyjęcie uchwały w takim brzmieniu.

Prezes PSL odniósł się w środę w Nidzicy do wezwania przez Komisję Europejska Polski i innych państw, by przyjęły uchodźców oraz do możliwych konsekwencje naszej odmowy. Premier Beata Szydło zapowiedziała we wtorek, że nie ma w tej chwili możliwości, by do Polski byli przyjmowani uchodźcy. Mówiła, że nie zgodzimy się na narzucanie jakichkolwiek przymusowych kwot dotyczących uchodźców.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że stanowisko PSL w sprawie relokacji uchodźców jest niezmienne. Jego zdaniem, powinniśmy przyjmować sieroty, bo takie mieliśmy doświadczenia w historii. Jak przypomniał, polskie sieroty podczas II wojny światowej były np. przyjmowane w Indiach, a później wracały do kraju.  - Sierotom nigdy nie zamkniemy drzwi. A zdrowi mężczyźni niech się przeszkolą i walczą o wolność swoich krajów. To jest nasze stałe stanowisko - powiedział.

Szef PSL ocenił, że - gdyby premier zgodziła się z takim rozwiązaniem - mogłaby zaproponować je Komisji Europejskiej. - Nasza propozycja jest bardzo konkretna i racjonalna na ten moment - stwierdził polityk.

Dodał, że "w Polsce jest zgoda na takie właśnie rozwiązanie tej kwestii". Według niego, taką opinię podziela wielu ludzi, z którymi rozmawiał podczas spotkań w całym kraju. Kosiniak-Kamysz ocenił też, że zanim rząd przedstawi w Brukseli stanowisko Polski w sprawie relokacji uchodźców, powinna odbyć się debata na ten temat w polskim parlamencie.

Pytany, czy PSL wystąpi o przeprowadzenie takiej debaty, powiedział: - Powiem szczerze, że zastanawiam się nad tym. Na pewno ona powinna się odbyć i nie wykluczam, że zaproponujemy uchwałę w takim brzmieniu, jak przedstawiłem - zapowiedział.

Polityk odwiedził w środę woj. warmińsko-mazurskie, gdzie m.in. spotykał się z działaczami PSL, lokalnymi samorządowcami, lekarzami powiatowych szpitali oraz mieszkańcami Nidzicy, Spychowa i Pisza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • KAŁ BOJ 2017-05-17 23:35:40
    PSL zawsze stałe, żeby nie poznali: czy wchodzi po schodach lub czy z tych schodów schodzi... To się nazywa wierność "ideałom"... Oczy pełne łez ze wzruszenia... Mamy w pamięci prem. Pawlaka i te ceny za gaz ruski... i nie tylko...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA