REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: są propozycje jak rozwiązać spór w Sejmie

  • Autor: pt/pap
  • 04 stycznia 2017 13:41
Kosiniak-Kamysz: są propozycje jak rozwiązać spór w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz (fot. gdm.praca.gov.pl).

• Są propozycje na stole ws rozwiązania sporu w Sejmie, najlepsze będzie rozwiązanie zaakceptowane przez wszystkich – powiedział  lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
• Nie możemy dopuścić, by 11 stycznia były dwa Sejmy – dodał.

"Jest kilka propozycji na stole, które mogą być brane pod uwagę" - podkreślił lider PSL. Wymienił w tym kontekście przyjęcie uchwały ws. ponownego głosowania nad budżetem, zgłoszenie poprawek do budżetu na 2017 r. w Senacie, a także dokończenie posiedzenia Sejmu z 16 grudnia.

Jak zaznaczył, najlepsze rozwiązanie jest to, które zaakceptują wszyscy. Według Kosiniaka-Kamysza porozumienie jest możliwe.

Od 16. grudnia w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie opozycji, którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. Marszałek Sejmu zapewnił, że w głosowaniach 16. grudnia brała udział wymagana w konstytucji liczba posłów oraz, że każdy z posłów mógł wejść do Sali Kolumnowej głównym wejściem i brać udział w każdym głosowaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA