REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: Walka z terroryzmem powinna być priorytetem

  • Autor: PAP/AT
  • 18 sierpnia 2017 13:48
Kosiniak-Kamysz: Walka z terroryzmem powinna być priorytetem Przeżywamy tragedię, emocjonalnie ją wspominamy, ale później działań brak - mówił szef PSL o zamachach (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.psl.pl)

Jak nie będzie wspólnych mianowników i powiedzenia: to jest nasz priorytet, wszystko inne na bok, najpierw zajmujemy się walką z terroryzmem, to nigdy tego problemu nie rozwiążemy - ocenił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

• Nie zgadzam się z tymi, którzy mówią, że do zamachów należy się przyzwyczaić - mówi szef PSL.

• Nie może się skończyć na wpisach na Twitterze - dodaje.

• Walka z terroryzmem powinna być priorytetem i powinna odbywać się ponad podziałami - zaznacza.

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych w czwartkowym (17 sierpnia) zamachu z użyciem furgonetki na zatłoczonej ulicy w Barcelonie - podały władze Katalonii. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS). Kierowcy pojazdu nie udało się dotychczas zatrzymać. W piątek nad ranem doszło do drugiego, po masakrze w Barcelonie, ataku terrorystycznego w Hiszpanii. Od kul policji w nadmorskim kurorcie Cambrils zginęło tam 5 napastników. 7 osób, w tym policjant zostało rannych

"Po pierwsze wszyscy przekazujemy wyrazy współczucia i to jest naturalne, to jest gest solidarności, ale na wpisach na Twitterze nie może się skończyć, bo tych zamachów jest po prostu za dużo. Po Paryżu, Berlinie, przyszła Barcelona" - mówił w TVN24 Kosiniak-Kamysz. Podkreślił, że od zamachu w Madrycie w 2004 r. w Hiszpanii podobne wydarzenia nie miały miejsca, a kraj uznawany był za bezpieczny.

"Słyszymy o ostrzeżeniach od CIA. Czy one były, czy nie były, to są na razie informacje prasy katalońskiej. Ja nie zgadzam się z tymi, którzy mówią: do zamachów trzeba się przyzwyczaić. Jak się przyzwyczaimy do zamachów to tak, jakbyśmy je zaakceptowali, a na to zgody być nie może" - podkreślił. "Tylko nie możemy też o tych zamachach zapomnieć dwa dni po wydarzeniu, bo tak do tej pory było" - zauważył polityk. "Przeżywamy tragedię, emocjonalnie ją wspominamy, ale później działań brak" - mówił szef PSL.

Czytaj też: Szydło: Europa musi wspólnie stawić czoła zagrożeniom

Pytany, czy Europejczycy mogą czuć się bezpiecznie, Kosiniak-Kamysz zauważył, że "chyba nikt już na świecie nie może". "Ale nie można tego wpisać w swoje codzienne życie" - powtórzył.

"Trzeba robić wszystko, żeby ponad - politycznym czasem - interesem indywidualnego kraju, ponad partykularnym interesem jakiejś grupy społecznej wznieść się i spróbować szukać takiej mocnej odpowiedzi, mocnej odpowiedzi w Syrii" - powiedział szef PSL, wskazując na to, że takiej odpowiedzi w Syrii "wciąż brakuje".

Kosiniak-Kamysz zwrócił też uwagę na to, jak terroryzm ewoluował od czasu ataku na World Trade Center w Stanach Zjednoczonych. "Tam to było organizowane przez wiele miesięcy, jeśli nie lat, później ataki na metro czy na linie kolejowe, a teraz taka najprostsza, można powiedzieć prymitywna forma ataku, ale jak się przed nią obronić?" - mówił.

"Jak nie będzie wspólnych mianowników i powiedzenia: to jest nasz priorytet, wszystko inne na bok, najpierw zajmujemy się walką z terroryzmem, to nigdy tego problemu nie rozwiążemy" - ocenił Kosiniak-Kamysz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • mądrośćpsl-u 2017-08-19 14:53:26
    Panie Kosiniak. W Polsce, na razie, nie trzeba ostro walczyć z terroryzmem. Dopóki, razem z POkrętaczami i "nowoczesną", nie sprowadzicie uchodźców. W Polsce, już i to ostro, należy walczyć z głupotą opozycji, która się mieni być totalną i próbuje na siłę oraz podstępem, sprowadzić NIESZCZĘŚCIA do POLSKI.
  • bodek 2017-08-18 23:17:22
    walka z oproznnionymi silosami to tez walka pomysl o tym chlopkuREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA