REKLAMA

Kraków. Premier Szydło na Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego

 • Autor: pt/pap
 • 30 kwietnia 2017 08:42
Kraków. Premier Szydło na Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego Premier Beata Szydło (fot. KPRM /P. Tracz)

Msza święta w kaplicy cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego w Krakowie-Łagiewnikach zainaugurowała Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który odbywa się w niedzielę w polskich kościołach. Fragment biblii przeczytała m.in. premier Beata Szydło.

Wydarzenie odbywa się pod hasłem "Weź i czytaj!". W niedzielę w kościołach podczas uroczystych lektur czytane są wybrane teksty z "Listu do Galatów" z odpowiednim nawiązaniem do Niedzieli Biblijnej. W łagiewnickim sanktuarium czytali je m.in. premier Beata Szydło oraz rodzice prezydenta Andrzeja Dudy, Janina i Jan Dudowie.

Jak poinformowała Konferencja Episkopatu Polski, okolicznościowe msze św. i nabożeństwa zaplanowano w niedzielę także w Warszawie, Lublinie i Szczecinie. Wierni w parafiach otrzymają "Chleb życia", czyli pojedyncze fragmenty "Listu do Galatów" na karteczkach, by mogli zabrać je do domu, odszukać zaznaczony tekst w swoim Piśmie Świętym, uważnie przeczytać i rozważyć w kontekście swojego powołania i aktualnej sytuacji życiowej.

Inspiracją do zorganizowania Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego były obchody 1050. rocznicy chrztu Polski.

Jak wskazują organizatorzy, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma za zadanie ukazywać Pismo Święte jako kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy, pomagać w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Biblii, ukierunkowywać modlitwę i medytację wiernych na wybraną księgę.

Organizatorem wydarzenia są Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II, Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Honorowy patronat objął nad nim Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • wdzivny 2017-05-02 21:46:05
  Chrzest Polski odbywał się tak samo jak chrzest np Prusów. Chodziło głównie o zniewolenie dotychczas dość wolnych ludzi, poddanie władzy rzekomo od Boga pochodzącej. Opornych likwidowano ogniem i mieczem.
 • Temida 2017-05-01 21:04:01
  beneficjenci rydzyka, Konstytucję studiować !!!
 • NikiBlack 2017-04-30 16:44:47
  Zamiast zajmować się bibliami proponuje zapoznać się z konstytucją!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA