REKLAMA

Krótszy czas pracy w Wielki Piątek i Wigilię? Sejm zdecyduje

  • Autor: PAP/JS
  • 10 maja 2016 09:57
Krótszy czas pracy w Wielki Piątek i Wigilię? Sejm zdecyduje Skrócenie maksymalnego czasu pracy w Wielki Piątek i Wigilię do czterech godzin zakłada projekt ustawy autorstwa posłów PSL (fot. twitter/Sejm)

• Skrócenie maksymalnego czasu pracy w Wielki Piątek i Wigilię do czterech godzin zakłada projekt ustawy autorstwa posłów PSL.
• Sejm zajmie się nim na posiedzeniu w tym tygodniu.

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o dniach wolnych od pracy i za te dni, pomimo krótszej pracy przysługiwałoby pracownikom pełne wynagrodzenie. Według wyliczeń ludowców kosztowałoby to gospodarkę 300 mln zł.

Zgodnie z projektem Wielki Piątek i 24 grudnia - Wigilia byłyby dniami, w których czas pracy nie może przekraczać czterech godzin na dobę, a za pracę wykonywaną w te święta "pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia za czas nieprzepracowany w związku ze zmniejszeniem czasu pracy".

Zobacz: Będą zmiany w kodeksie wyborczym. Kto odejdzie z partii, straci mandat posła

Obecnie w ustawie o dniach wolnych od pracy wymieniono niedziele oraz 1 stycznia - Nowy Rok, 6 stycznia - Święto Trzech Króli, pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy, 1 i 3 maja, Zielone Świątki, dzień Bożego Ciała, 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, 1 listopada - Wszystkich Świętych, 11 listopada - Święto Niepodległości oraz 25 i 26 grudnia - Boże Narodzenie.

Zgodnie z projektem zmiana miałaby wejść w życie 1 stycznia 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA