REKLAMA

KRRiT nałożyła karę na TVP. 10 000 zł za brak europejskich audycji

  • Autor: GP
  • 10 listopada 2016 08:35
KRRiT nałożyła karę na TVP. 10 000 zł za brak europejskich audycji KRRiT przyznaje częstotliwości nadawania programów radiowych i telewizyjnych w Polsce. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

• Po kontroli nadanych programów, TVP będzie musiała zapłacić karę 10 000 zł.
• Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nałożyła grzywnę na mocy prawa, bo na antenie informacyjnej TVP w 2015 roku gościło zbyt mało audycji europejskich "producentów niezależnych".

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), wraz z końcem października, zakomunikowała decyzję o nałożeniu kary pieniężnej na Telewizję Polską. TVP będzie musiała zapłacić karę w wysokości 10 000 zł. W uzasadnieniu decyzji czytamy:

- Kontrola KRRiT wykazała, że w IV kwartale 2015 r. w programie TVP Info udział audycji europejskich wytworzonych przez producentów niezależnych wyniósł jedynie 6,6 proc.

Gdy wedle ustaleń prawa nadawcy programów telewizyjnych winni czas 10 proc. przeznaczyć na nadawanie audycji europejskich wytworzonych przez producentów niezależnych. Kwestię tę reguluje w naszym kraju ustawa o radiofonii i telewizji.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest konstytucyjnym organem monitorującym i kontrolującym wykonywanie w Polsce ustaw i regulacji związanych z mediami elektronicznymi. Do jej głównych decyzji należy przyznawanie częstotliwości nadawania dla różnych wydawców i emiterów sygnału telewizyjnego i radiowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA