REKLAMA

Krzysztof Czabański: Opłata abonamentowa powinna zostać zniesiona

  • Autor: PAP/AT
  • 20 października 2017 07:27
Krzysztof Czabański: Opłata abonamentowa powinna zostać zniesiona Trzeba by zagwarantować konkretne sumy na media publiczne - uważa sze Rady Mediów Narodowych (Krzysztof Czabański, fot.facebook.com/krzysztof.czabanski)

Pieniądze na finansowanie mediów publicznych powinny pochodzić z budżetu państwa - powiedziała Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych.

Obecnie każdy właściciel odbiornika telewizyjnego powinien płacić abonament 22,70 zł miesięcznie, a właściciel radia - 7 zł miesięcznie. W resorcie kultury trwają prace nad tym, aby abonament był płacony razem z PIT i CIT i wynosił ok. 8 zł miesięcznie - podaje "Super Express".

"Trwają poszukiwania innego rozwiązania" - powiedział Krzysztof Czabański w "Super Expressie". Według niego opłata abonamentowa powinna być zniesiona dla wszystkich, a pieniądze na finansowanie mediów publicznych powinny pochodzić z budżetu państwa.

"To byłby dobry i ciekawy pomysł, nad którym trzeba się mocno zastanowić. Byłby to projekt z korzyścią dla ludzi. Nie byłyby to opłaty indywidualne, nie absorbowałyby nikogo. Trzeba tylko przy tym zagwarantować konkretne sumy na media publiczne, zapisując w ustawie, jaka część budżetu idzie na media publiczne. Ja proponowałbym wtedy, aby zrobić zapis w tej kwestii od 2,5 mld zł do 3 mld zł rocznie" - powiedziała "Super Expressowi" Krzysztof Czabański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ANNA 2017-10-20 11:33:49
    To mi się nie podoba. Powinna być składka i powinna być część finansowania TVP z budżetu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA