REKLAMA

Krzysztof Łapiński: nad ustawami w sprawie sądownictwa powinna odbyć się dyskusja i debata

  • Autor: PAP/JS
  • 05 września 2017 17:54
Krzysztof Łapiński: nad ustawami w sprawie sądownictwa powinna odbyć się dyskusja i debata Krzysztof Łapiński pytany, kiedy ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym miałyby trafić do Sejmu, odparł, że "najlepiej byłoby, gdyby nad tymi ustawami odbyła się jakaś dyskusja, debata". (fot.pixabay.com)

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński podkreślił, że nad prezydenckimi projektami ustaw dotyczących KRS i Sądu Najwyższego powinna się odbyć debata.

Łapiński pytany, kiedy ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym miałyby trafić do Sejmu, odparł, że "najlepiej byłoby, gdyby nad tymi ustawami odbyła się jakaś dyskusja, debata".

Jak zaznaczył, "najważniejsze jest to, żeby te ustawy były dobrze przygotowane". "Nie ukrywajmy, że prezydent będzie pilnował tej daty dwóch miesięcy, bo złożył taką deklarację" - powiedział Łapiński. Dodał, że praca nad ustawą jest pracą wielu osób, ale nie chciał zdradzić ich personaliów.

24 lipca br. prezydent zawetował uchwalone kilka dni wcześniej w błyskawicznym tempie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Zapowiedział wtedy zarazem przygotowanie nowych projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

Łapiński zapytany, czy prezydent Andrzej Duda spotka się z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro powiedział: "Jak będzie taka konieczność, potrzeba, to (prezydent) spotka się z panem ministrem Ziobro. Ale na razie z tego co wiem takie spotkanie nie jest zaplanowane".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ciemność widzę 2017-09-05 19:39:58
    Ta debata to pewnie w nocyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA