REKLAMA

Krzysztof Szczerski: Polska musi być państwem, które jest własnością Polaków

  • Autor: PAP/JS
  • 12 lutego 2018 21:58
Krzysztof Szczerski: Polska musi być państwem, które jest własnością Polaków Szczerski uczestniczył w otwartym spotkaniu zorganizowanym w ramach kampanii społeczno-informacyjnej dot. referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji (fot. twitter)

Referendum ws. nowej konstytucji będzie dyskusją Polaków o tym, jak ma wyglądać polskie państwo - mówił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski podczas spotkania konsultacyjnego w Lublinie. Dodał, że debata o konstytucji zapewne będzie miała różne wątki.

Szczerski uczestniczył w otwartym spotkaniu zorganizowanym w ramach kampanii społeczno-informacyjnej dot. referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji, które odbyło się pod hasłem "Rodzina, małżeństwo - wartości podlegające szczególnej ochronie w świetle Konstytucji RP".

"Po raz pierwszy się zdarza w dziejach polskiego ustroju, że prezydent nie mówi, jak powinno wyglądać przyszłe polskie państwo, tylko prosi Polaków, żeby powiedzieli ustrojodawcy, wszystkim tym, którzy będą o konstytucji decydować, w jaki sposób widzą przyszłość polskiego ustroju, swoje dobre państwo" - podkreślił Szczerski. Dodał, że spotkanie w Lublinie jest dyskusją z "mieszkańcami tego regionu o tym, jak widzą dobre państwo, co to dla nich oznacza".

Szef gabinetu prezydenta zaznaczył, że debata na temat nowej konstytucji "zapewne będzie miała różne wątki, będą różne zdania". "Oby ona była bardzo żywa, ponieważ prezydentowi zależy przede wszystkim na żywej dyskusji" - dodał.

"Prezydent chce, aby Polacy czynnie uwierzyli w to, że państwo jest nasze, że ono ma być takie, jak my sobie życzymy. To nie jest wypadkowa różnych sił zewnętrznych, wewnętrznych, gospodarczych, politycznych. Jest wypadkową naszej dyskusji. Ono ma być takie, jak my sobie wyobrażamy" - podkreślił Szczerski.

Jak mówił, "Polska nie może być nigdy państwem obcym dla Polaków. Musi być państwem, które jest ich własnością".

Dodał, że właśnie w tym celu organizowane jest referendum konsultacyjne - aby "takie przekonanie powstało, że my, obywatele Polski, mamy własne państwo do tego, aby realizowało nasz własny interes, cele, ambicje i wartości".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA