REKLAMA

Krzysztof Szczerski: wręczenie nominacji generalskich możliwe 1 marca

  • Autor: PAP/KDS
  • 12 lutego 2018 09:27
Krzysztof Szczerski: wręczenie nominacji generalskich możliwe 1 marca Mariusz Błaszczak objął stanowisko ministra obrony 9 stycznia, zastępując Antoniego Macierewicza. (fot.mon.gov.pl)

Jeśli wszystkie przepisy, procedury zostaną wypełnione, jest możliwość, że prezydent wręczy nominacje generalskie 1 marca - powiedział w poniedziałek (12.02) szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski.

O możliwość wręczenia awansów generalskich 1 marca - w Narodowym Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" Szczerski był pytany rano w radiu RMF FM.

- Trwa na ten temat rozmowa i ustalenia między Biurem Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwem Obrony Narodowej i panem prezydentem. Jeśli wszystkie przepisy, procedury będą wypełnione, to taka możliwość istnieje - powiedział szef gabinetu Andrzeja Dudy.

Mariusz Błaszczak objął stanowisko ministra obrony 9 stycznia, zastępując Antoniego Macierewicza. Wcześniej między ośrodkiem prezydenckim a MON zarysowały się rozbieżności w poglądach na przyszły system kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi.

Obie instytucje zgadzały się np. w kwestii przywrócenia odrębnych dowództw rodzajów sił zbrojnych, różnice dotyczyły m.in. prerogatyw prezydenta, ale i samej struktury dowódczej. Brak uzgodnień w sprawie przyszłego systemu kierowania i dowodzenia armią były powodem odłożenia nominacji generalskich 15 sierpnia i 11 listopada 2017 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA