REKLAMA

KSAP będzie organizować szkolenia dla administracji publicznej

  • Autor: bad/PAP
  • 19 sierpnia 2016 18:33
KSAP będzie organizować szkolenia dla administracji publicznej KSAP będzie mogła organizować szkolenia dla pracowników administracji publicznej. (fot. ksap.gov.pl)

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej będzie mogła organizować szkolenia dla pracowników administracji publicznej - taką możliwość daje nowelizacja ustawy o KSAP, którą podpisał w piątek, 19.08 prezydent Andrzej Duda.

Obecnie szkolenia dla pracowników administracji publicznej są powierzane przez poszczególne urzędy niezależnym od siebie podmiotom szkoleniowym.

Zgodnie z nowelą przeprowadzenie szkolenia będzie mógł zlecać KSAP Szef Służby Cywilnej - to będą szkolenia centralne w służbie cywilnej. Szkolenie będą mogli zlecać także dysponenci środków budżetowych - chodzi tu o szkolenia dla pracowników urzędu obsługującego dysponenta lub jednostek mu podległych albo przez niego nadzorowanych.

Czytaj też: Kempa: Premier chce umocnienia rangi KSAP, szkoła powinna rozkwitać

Warunkiem zlecenia KSAP szkoleń centralnych, nadzorowanych przez Szefa SC, ma być wcześniejsze zawarcie porozumienia między dyrektorem Szkoły a Szefem Służby Cywilnej, w którym określone zostaną zakres, warunki i tryb realizacji szkoleń.

Szkolenia takie mają być finansowane za pomocą dotacji celowej udzielanej KSAP lub z pieniędzy dysponenta środków budżetowych zlecającego szkolenie.

Zdaniem rządu, który był projektodawcą nowych przepisów, efektem tych regulacji powinna być większa liczba szkoleń realizowanych przez KSAP, racjonalizacja samego procesu szkoleń w administracji rządowej i jego ujednolicenie.

Sejm uchwalił nowelę ustawy na początku lipca. Na początku sierpnia poparł ją Senat, nie wprowadzając żadnych poprawek. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA