REKLAMA

Książki w tej samej cenie? PSL złożyło projekt projekt

  • Autor: PAP/AT
  • 14 czerwca 2017 06:51
Książki w tej samej cenie? PSL złożyło projekt projekt Nadrzędnym celem projektu jest poprawa czytelnictwa w Polsce (fot.pixabay.com)

PSL złożyło w Sejmie projekt według, którego książka w każdym sklepie kosztowałaby tyle samo, a upusty byłyby możliwe tylko przy zakupie m.in. przez szkoły i instytucje kultury.

Ludowcy ubiegli Ministerstwo Kultury i przedstawili ustawę, która ma zrewolucjonizować branżę księgarską - pisze "Rzeczpospolita".

W ciągu roku od premiery książka w każdym sklepie kosztowałaby tyle samo, a upusty byłyby możliwe tylko przy zakupie m.in. przez szkoły i instytucje kultury - takie skutki miałoby uchwalenie projektu, który złożył w Sejmie PSL.

Przepisy przygotowała Polska Izba Książki (PIK), a głównym celem jest poprawa kondycji małych księgarń, które obecnie muszą konkurować z dyskontami i sklepami wielkopowierzchniowymi. Jak mówi rzecznik ludowców Jakub Stefaniak, nadrzędnym celem projektu jest poprawa czytelnictwa w Polsce.

Projekt PSL nie ma jeszcze numeru druku, a Kancelaria Sejmu zwróciła się do posła Krystiana Jarubasa o uzupełnienie uzasadnienia.Wniesienie swojego projektu rozważa też Ministerstwo Kultury. Wicepremier Piotr Gliński spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami PIK. (PAP)mkz/ mmi/

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PSL czy PRL? 2017-06-14 09:06:05
    Po PSLu się tego nie spodziewałem. Dlaczego akurat w tej dziedzinie nie ma być konkurencji?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA