REKLAMA

Kto rządzi Polską? Beata Szydło czy Jarosław Kaczyński?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 02 lutego 2016 16:19
Kto rządzi Polską? Beata Szydło czy Jarosław Kaczyński? Jeżeli szefowa rządu by się tylko porozumiała z prezydentem Andrzejem Dudą, jest w stanie przejąć realną władzę i wybudować swój silny wizerunek (fot. twitter/pis.org.pl)

Chociaż obecnie większość Polaków nie ma wątpliwości, że to prezes Jarosław Kaczyński rządzi krajem, rośnie mu groźna konkurencja – informuje „Fakt”. TNS Polska przygotował dla dziennika sondaż, w którym sprawdził, kto, zdaniem Polaków, rządzi Polską.

Dla ponad połowy (54,8 proc.) badanych to prezes Jarosław Kaczyński pociąga za najważniejsze sznurki w Polsce, a dopiero na trzecim, po prezydencie Andrzeju Dudzie, miejscu znalazła się premier Beata Szydło (10 proc.).

Jak informuje „Fakt”, zupełnie inaczej na rządy PiS patrzą wyborcy tej partii. Aż 37 proc. zapytanych osób wskazało na premier Szydło, jako na polityka, który realnie rządzi krajem. Za nią był prezydent, który zdobył głosy 25 proc. respondentów. A prezes Kaczyński wylądował dopiero na trzecim miejscu – z głosami 19 proc. badanych.

– Premier Beata Szydło ma szanse wyrosnąć na popularnego lidera – mówił „Faktowi” dr Olgierd Annusewicz, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Ale jak podkreślał, wszystko zależy od niej samej. – Jeżeli szefowa rządu by się tylko porozumiała z prezydentem Andrzejem Dudą, jest w stanie przejąć realną władzę i wybudować swój silny wizerunek – oceniał dr Annusewicz.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA