REKLAMA

Kto wybił szybę w mieszkaniu syna Donalda Tuska? Policja opublikowała nagranie (wideo)

  • Autor: PAP/JS
  • 29 stycznia 2018 17:00

Gdańska policja opublikowała film pokazujący mężczyzn, który najprawdopodobniej rzucili kamieniem w okno mieszkania Michała Tuska - syna b. premiera. Kamień wybił szybę i wpadł do środka mieszkania stwarzając potencjalne zagrożenie dla lokatorów.

Do zdarzenia doszło 3 września około g. 18, przy jednej z ulic w Gdańsku Wrzeszczu. Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawców, jednak policja nadal prowadzi czynności zmierzające do ustalenia ich personaliów. W niedzielę funkcjonariusze udostępnili mediom pochodzące z monitoringu zdjęcia potencjalnych sprawców, a w poniedziałek - film pokazujący zajście. Jak poinformowali policjanci, zgodę na upublicznienie wizerunków wydała gdańska prokuratura.

Na nagraniu widać dwóch idących chodnikiem mężczyzn, którzy w pewnym momencie zatrzymują się. Jeden z nich z rozmachem rzuca trzymanym w dłoni przedmiotem, po czym mężczyźni odchodzą.

Policja poinformowała, że w chwili zdarzenia w mieszkaniu, którego dotyczy sprawa nikogo nie było, ponieważ jednak sprawcy nie mogli mieć takiej pewności, są oni podejrzewani o "uszkodzenie mienia oraz bezpośrednie narażenie ludzi na utratę życia i zdrowia".

Postępowanie w sprawie zdarzenia prowadziła Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz. Pod koniec ubiegłego roku umorzyła je jednak z powodu niewykrycia sprawców.

Policja nie informuje, kto mieszka w lokalu, w którym wybito szybę. Fakt, że mieszkanie zajmuje syn b. premiera Donalda Tuska - Michał z żoną i dziećmi, potwierdził jednak pełnomocnik Michała Tuska - mec. Roman Giertych.

Opublikowanie filmu przyniosło oczekiwany rezultat. Podejrzany sam stawił się w prokuraturze po opublikowaniu jego wizerunku. Prokuratura postawiła mu ju z zarzuty uszkodzenie mienia oraz narażenia zdrowia i życia ludzi.

O postawieniu mężczyźnie zarzutów poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk. Wyjaśniła, że mężczyzna stawił się w prokuraturze w poniedziałek. Z jego zeznań wynika, że rzucając kamieniem nie chciał nikomu zrobić krzywdy i nie miał świadomości, że kamień uderzył akurat w szybę mieszkania syna b. premiera. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym poręczenie majątkowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA