REKLAMA

Które pielęgniarki nie dostaną podwyżek?

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynekzdrowia/JS
  • 13 stycznia 2016 09:46
Które pielęgniarki nie dostaną podwyżek? Są pielęgniarki, które podwyżek nie otrzymują (fot. PTWP)

Pielęgniarki sądziły, że ubiegłoroczne porozumienie zawarte przez nie z ministrem zdrowia w sprawie podwyżek dotyczy ich wszystkich, bez względu na miejsce pracy. Niestety, strategia realizacji tego porozumienia przez NFZ i pracodawców powoduje wzburzenie środowiska.

Jak ocenia Grażyna Gaj, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Małopolsce, w regionie - podobnie jak w całej Polsce - szacunkowo około 30 proc. pielęgniarek, za sprawą rozporządzenia prezesa NFZ, wynegocjowanych podwyżek w praktyce nie otrzymało.

"Protokół porozumienia zawartego przez pielęgniarki z ministrem zdrowia protokołem, ale zarządzenia w tej sprawie ukazują się zupełnie inne. Pracodawcy wzorują się na zarządzeniu prezesa NFZ i okazuje się, że dla pielęgniarek zabiegowych i pracujących w punktach szczepień pieniędzy na podwyżki nie ma" - zaznacza Grażyna Gaj.

Przekonuje: "Prezes NFZ określił, że pieniądze na podwyżki dla pielęgniarek są już uwzględnione w stawce kapitacyjnej. Takie stawianie sprawy jest niezgodne z ustaleniami, jakie zostały podjęte przez strony w trakcie negocjacji".

Czytaj całość na www.rynekzdrowia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA