REKLAMA

Kuchciński: 2017 był dobrym rokiem dla Polski

  • Autor: PAP/bad
  • 21 stycznia 2018 16:58
Kuchciński: 2017 był dobrym rokiem dla Polski Obfitował w liczne sukcesy rok 2017, zdaniem Marka Kuchcińskiego. Fot. mat. prasowe

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński powiedział w niedzielę w Rzeszowie, że "2017 rok był rokiem dobrym dla Polski". "Obfitował w liczne sukcesy" - mówił podczas noworocznego spotkania opłatkowego parlamentarzystów i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości z Podkarpacia.

"Obfitował w liczne sukcesy w wielu dziedzinach: od sportu po gospodarkę. Miarą tej pozytywnej oceny minionych miesięcy jest nienotowany od 2007 roku poziom optymizmu w życiu społecznym, życiu rodzinnym i publicznym, jaki odnotowujemy w Polsce. Można śmiało powiedzieć, że Polacy są optymistami" - podkreślił marszałek. Dodał, że Polacy oczekują "co najmniej kontynuacji tych dobrych dni".

Podczas wystąpienia w Filharmonii Podkarpackiej Kuchciński zapewnił, że w 2018 roku "kurs jest ten sam, jaki był w roku ubiegłym i dwa lata temu". "To jest dobro Rzeczpospolitej. To jest służba dla naszej wspólnoty politycznej, dla Polski. Wspólnoty politycznej opartej na wartościach chrześcijańskich. To jest poprawa jakości naszego życia w wielu dziedzinach" - mówił.

Przypomniał, że w tym roku odbędą się wybory samorządowe. "Musimy pamiętać, że jesteśmy dotychczas jedynym województwem w Polsce, w którym od kilku lat władzę sprawuje PiS. To oznacza, że pełna odpowiedzialność spoczywa na nas" - zauważył marszałek Sejmu, który jest posłem z okręgu krośnieńskiego.

Na spotkaniu noworocznym wystąpił także pochodzący ze Stalowej Woli minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Zaznaczył, że "w zeszłym roku naprawdę dużo się udało osiągnąć w naszym życiu społecznym i gospodarczym". "Mamy nie tylko najwięcej optymizmu, ale nam się najlepiej żyje od początku okresu transformacji. Najlepiej oceniamy naszą sytuacje gospodarczą. Mamy relatywnie najwyższy poziom życia od roku 1989. To jest zasługa nas wszystkich. To jest zasługa rządzenia na poziomie krajowym, jak również zasługa rządzenia na poziomie lokalnym, regionalnym" - podkreślił Kwieciński.

Zwrócił uwagę, że chciałby, żeby w tym roku "ruszyły wyraźnie inwestycje". "Chciałbym podkreślić, takie jest oczekiwanie władz PiS, moich kolegów z rządu, żebyśmy przyśpieszyli inwestycje. Inwestycje są ważne dla gospodarki, ale są ważne dla nas, dla mieszkańców kraju" - wyjaśnił minister.

Kwieciński zapewnił, że w tym roku zostanie opracowany specjalny program dla Bieszczad. "Chciałbym, żeby ten program, obok programu dla Śląska, który niedawno przygotowaliśmy, był takim drugim programem flagowym" - powiedział.

Według ministra inwestycji i rozwoju Bieszczady są "perłą naszego kraju, o którą musimy zadbać". - Ma być nie tylko piękna, ale ma też świeć rozwojem - mówił.

W noworocznym spotkaniu w rzeszowskiej filharmonii uczestniczyło ok. 800 sympatyków PiS, wśród nich m.in. parlamentarzyści oraz samorządowcy tego ugrupowania.

Przed spotkaniem uczestniczyli oni w mszy św. w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie marszałek Sejmu złożył wieniec pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych na rzeszowskim Starym Cmentarzu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA