REKLAMA

Kuczyński: Zamiast 500 zł na dziecko lepiej wydać pieniądze na żłobki i przedszkola

 • Autor: PAP/AT
 • 16 listopada 2015 09:42
Kuczyński: Zamiast 500 zł na dziecko lepiej wydać pieniądze na żłobki i przedszkola Program 500 zł na drugie i kolejne dziecko to ruch ryzykowny i bardzo kosztowny - uważa Piotr Kuczyński (fot.pixabay.com)

- Dawanie zarówno bogatemu jak i biednemu, jak i również marginesowi społecznemu 500 zł na drugie i kolejne dziecko to rozdawnictwo pieniędzy - uważa Piotr Kuczyński, główny analityk Xelion.

"Zapowiadany przez PiS program przewidujący dodatki w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko to ruch ryzykowny i bardzo kosztowny" - mówi główny analityk Xelion.

Według Kuczyńskiego lepiej byłoby te pieniądze wydać na żłobki, przedszkola i opiekę zdrowotną w szkołach.

"Dawanie zarówno bogatemu jak i biednemu, jak i również - waham się trochę - marginesowi społecznemu tych 500 zł na dziecko to jest ruch ryzykowny i według mnie jest to proste rozdawnictwo pieniędzy, za którym nic nie idzie" - powiedział ekspert. W jego ocenie wprowadzenie podatku od sklepów wielkopowierzchniowych i bankowego nie wystarczy, by sfinansować koszt dodatków na dzieci.

Przygotowany przez PiS program przewiduje zapomogi w wysokości 500 zł na każde drugie i następne dziecko. Natomiast w odniesieniu do pierwszego dziecka ta kwota przysługiwałaby, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekraczałby kwoty 800 zł, lub kwoty 1200 zł, jeżeli którekolwiek z dzieci jest dzieckiem niepełnosprawnym. Program ma w założeniu zwiększyć dzietność, a w drugiej kolejności poprawić sytuację polskich rodzin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Luk 2015-11-16 11:34:18
  Do Tomek: Widać nie zrozumiałeś, jeżeli polityk chce Tobie czy Twoim dzieciom dać 500 to zabierze 600, opodatkują sklepy - wzrosną ceny, opodatkują banki - kredyty będą droższe, plus zarobią urzędnicy odpowiedzialni za dystybucję tych 500pln...część tych 500 zostanie przeznaczona na alkohol....a gdyby obniżyć podatki na pieluchy, mleko czy ubrania, to odpadają koszty dystrybucji a 500 złotych dostajesz bo mniej wydajesz...proste!
 • Luk 2015-11-16 11:01:59
  Do Maria: Marysiu, żeby komuś dać 500 złotych trzeba zabrać 600 lub więcej, ustanowić bandę darmozjadów do dystrybucji tych pieniędzy itd. Jeżeli chesz naprawdę te pieniądze przeznaczyć na ubrania, buty czy książki to trzeba obniżyć na te przedmioty podatki, wówczas 500 złotych samo zostanie w portfelu zarazem będzie wydane/zatrzymane w tym portfelu celowo a nie np na alkohol!
 • Tomek 2015-11-16 10:58:17
  Do Luk: Amoże właśnie trzeba zabrać ,bo politycy za bardzo szastają naszymi pieniędzmi,już zapomnieliście ,co platforma wyczyniała za nasze podatki,to lepiej niech nam dadzą ,a właściwie naszym dzieciom,bo niektóre z nich nie mają łatwego życia,pomimo iż rodzice pracują!!!!!!!!!!!!!
 • Maria 2015-11-16 10:50:15
  Starszym dzieciom nie potrzebne przedszkole czy żłobek ,TYLKO POMOC FINANSOWA!Barany ,już kombinujecie ,bo wam szkoda ,ludziom trzeba pomóc,bo niektóre dzieci niedojadają ,nie maja na buty ,ubrania,książki,bo ojciec zarabia liche grosze.Chory naród ,jak można negować pomoc,która WŁAŚNIE JEST NASZYM POLSKIM RODZINOM BARDZO POTRZEBNA!
 • Luk 2015-11-16 10:29:53
  Nie lepiej poprostu obniżyc podatek VAT na mleko, pieluchy czy ubrania....w myśl zasady, że aby dać trzeba zabrać, więc po co zabierać!?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA