REKLAMA

Kukiz’15 chce likwidacji gabinetów politycznych. Dzięki ustawie Polacy zaoszczędzą 500 mln zł

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 01 lutego 2016 17:58
Kukiz’15 chce likwidacji gabinetów politycznych. Dzięki ustawie Polacy zaoszczędzą 500 mln zł Jak obliczyli posłowie, dzięki likwidacji gabinetów politycznych podatnicy zaoszczędzą nawet 500 mln zł (fot. gabinetypolityczne.pl)

„Dziś Polska zatrudnia 0,5 mln urzędników. Oznacza to, że w III RP jest trzy razy więcej urzędników niż za komuny – informuje ruch Kukiz’15 i zapowiada likwidację gabinetów politycznych.

Ruch Kukiz’15 rusza z kolejną inicjatywą. Tym razem uruchomił stronę internetową gabinetypolityczne.pl, na której opowiada się za redukcją biurokracji.

„Dziś Polska zatrudnia 0,5 mln urzędników. Oznacza to, że w III RP jest trzy razy więcej urzędników niż za komuny. Kukiz’15 postuluje radykalną redukcję biurokracji. Nasze pierwsze działanie w tym zakresie, to projekt ustawy likwidującej gabinety polityczne w ministerstwach i samorządach”.

Jak obliczyli posłowie, dzięki likwidacji gabinetów politycznych podatnicy zaoszczędzą nawet 500 mln zł.

„Gabinety polityczne zatrudniają ponad 10 000 doradców i asystentów, a nie wytwarzają żadnej wartości dodanej dla obywateli i społeczeństwa. Obecnie w gabinetach politycznych zatrudnia się wyłącznie według klucza partyjnego, bez względu na doświadczenie i posiadane kompetencje. Pracownicy gabinetów politycznych nie mają określonych obowiązków i często wykonują pracę czysto polityczną (partyjną), choć ich pensje wypłacane są z budżetu” – piszą posłowie Kukiz’15.

Jak przypominają, PiS dwukrotnie postulował likwidację gabinetów politycznych. „Składał ustawy w tej sprawie w 2009 i 2012 r. W 2015 r. PiS diametralnie zmienił swoje zdanie zatrudniając w gabinetach politycznych niemal 90 osób!”.

Na stronie uruchomionej przez posłów ruchu Kukiz’15 można zapoznać się z projektem ustawy, likwidującej gabinety polityczne.

fot. twitter.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA