REKLAMA

Kukiz'15 już wie, jak zagłosować ws. kandydata Glapińskiego do NBP

  • Autor: PAP/GP
  • 06 maja 2016 13:51
Kukiz'15 już wie, jak zagłosować ws. kandydata Glapińskiego do NBP Paweł Kukiz, lider klubu Kukiz'15 na korytarzu sejmowym. (fot.:facebook.com/KlubPoselskiKukiz15)

Klub Kukiz'15 prawdopodobnie poprze kandydaturę prof. Adama Glapińskiego na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego - poinformował rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza. Jak ocenił, warto dać szansę tak "wybitnemu ekonomiście", jak prof. Glapiński.

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek (6 maja), że prezydent Andrzej Duda przekaże do Sejmu wniosek o powołanie prof. Glapińskiego na stanowisko szefa NBP. Glapiński w lutym został powołany na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego przez prezydenta; wnioskował o to prezes NBP prof. Marek Belka. Do zarządu NBP wszedł na miejsce Eugeniusza Gatnara, który w styczniu br. powołany został przez Senat do Rady Polityki Pieniężnej na nową 6-letnią kadencję.

Kulesza powiedział w piątek, że klub Kukiz'15 prawdopodobnie poprze kandydaturę prof. Glapińskiego na stanowisko prezesa NBP.

- Warto dać szansę takiemu specjaliście i wybitnemu ekonomiście, jak prof. Glapiński. Naszym zdaniem, gorzej, niż za czasów prezesury Marka Belki, już być nie może - powiedział.

Przeczytaj: Skomentowano kandydata prezydenta do NBP

- Wydaje mi się, że poprzemy tę kandydaturę, jeszcze musimy odbyć rozmowę z kandydatem, aby poznać jego propozycje, plany na funkcjonowanie Narodowego Banku Polskiego. Chcemy, żeby Glapiński stał na straży silnej złotówki - podkreślił Kulesza.

Glapiński od 2009 r. był doradcą ekonomicznym prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który w lutym 2010 roku wskazał Glapińskiego jako jednego z trzech swoich przedstawicieli w RPP. Przed wejściem do Rady, Glapiński przedstawiał się jako zwolennik silnej obecności państwa w gospodarce oraz przeciwnik szybkiego wchodzenia przez Polskę do strefy euro. W RPP uchodził za przedstawiciela "gołębiej" linii, opowiadającej się raczej za obniżaniem stóp procentowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA