REKLAMA

Kukiz'15: Każdy zaoszczędzony grosz, każdy milion przekażemy na ochronę zdrowia

  • Autor: PAP/AT
  • 13 października 2017 13:43
Kukiz'15: Każdy zaoszczędzony grosz, każdy milion przekażemy na ochronę zdrowia Polska ma najmniejsze finansowanie służby zdrowia w Europie - powiedział poseł Kukiz'15 (Jerzy Kozłowski, fot.facebook.com/poseljerzykozlowski)

Polska ma najmniejsze finansowanie służby zdrowia w Europie, a starzejące się społeczeństwo wymaga tego, że będziemy ponosić coraz większe koszty wydatków – zaznaczył poseł Kukiz`15 Jerzy Kozłowski.

"Niedofinansowanie systemu ochrony zdrowia to nie jest kwestia ośmiu lat. Odkąd pamiętam to było niedofinansowane" - mówił Kozłowski.

Zauważył, że Polska ma najmniejsze finansowanie służby zdrowia w Europie, a "starzejące się społeczeństwo wymaga tego, że będziemy ponosić coraz większe koszty wydatków".

"Państwa wizja, że dojdziemy do 6 proc. za lat dziesięć od państwa obietnicy wyborczej nic nie zmieni, ponieważ Europa będzie nam coraz bardziej uciekać" - mówił.

Czytaj też: PiS doradza młodym lekarzom emigrację

Jak dodał Kozłowski, "dojście do tego co zaleca Światowa Organizacja Zdrowia, czyli do 6,8 proc PKB" w wizji rządu nie istnieje. "Mówimy tylko o 6 proc." - zaznaczył.

"Będziemy szukać pieniędzy w budżecie i będziemy wnioskować o to, by każdy zaoszczędzony grosz, każdy milion przekazać na system ochrony zdrowia" – zapowiedział poseł Kukiz`15 Jerzy Kozłowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA