REKLAMA

Kukiz'15. Mobilny system do głosowania pomysłem Kornela Morawieckiego?

  • Autor: GP
  • 04 stycznia 2017 12:34
Kukiz'15. Mobilny system do głosowania pomysłem Kornela Morawieckiego? Paweł Kukiz kpi z mobilnego systemu głosowania (fot.:Paweł Kukiz/facebook.com)

• Po tym jak Adam Bielan zaproponował zaopatrzenie Sejmu w mobilny system głosowania, jego pomysł skomentował Paweł Kukiz.
• Lider Kukiz'15 przypomniał, że Bielan nie był pierwszym, który taki pomysł miał.
• - Marszałek-Senior (Kornel) Morawiecki z pół roku temu proponował takie urządzenia - napisał w sieci społecznościowej Kukiz. - Umożliwią posłowi głosowanie nawet w sytuacji gdy (cyt.) "będzie musiał wyjść za potrzebą".

W środę (4 stycznia) trwały nadal spekulacje, jak może wyglądać następne posiedzenie Sejmu. Swoją ocenę sytuacji wygłosił Adam Bielan. Senator uważa, że jeśli nie dojdzie do uspokojenia nastrojów i kompromisu, może będzie konieczne zainwestowanie przez Sejm w mobilny system do głosowania.

- Ja nie mogę wykluczyć żadnego scenariusza, również najczarniejszego - mówił polityk. - Natomiast nastawiam się na to, mam nadzieję wciąż, że dojdzie do pewnego opanowania się opozycji, że porozumiemy się, że zaczniemy normalnie rozmawiać, że polityka wróci do parlamentu z ulicy i że opozycja uzna prawo PiS i Zjednoczonej Prawicy do rządzenia".

Propozycja Bielana nie umknęła uwadze Pawła Kukiza, który na internetowym portalu Facebook skomentował, jak sam postrzega takie działanie.

- Teraz będzie można z domu głosować, z sejmowej toalety, a nawet z Portugalii - szydził Kukiz z sytuacji, w jakiej znalazł się Ryszard Petru. Polityk Nowoczesnej spędził w śródziemnomorskim kraju Sylwestra.- Przypominam, że już Marszałek-Senior (Kornel) Morawiecki z pół roku temu proponował takie urządzenia, które umożliwią posłowi głosowanie nawet w sytuacji gdy (cyt.) "będzie musiał wyjść za potrzebą".

Kornel Morawiecki nie jest już członkiem klubu Kukiz'15. Po tym, jak głosowała za niego poseł Małgorzata Zwiercan, oboje rozstali się z formacją Pawła Kukiza. Działają w Sejmie w ramach koła Wolni i Solidarni (WiS).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kaczejajo 2017-01-05 09:23:51
    Kukiz, to taki Tymiński bez teczki, ale z Scyzorykiem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA