REKLAMA

Kukiz'15 nie poprze projektu ustawy przygotowanego przez resort rolnictwa

  • Autor: Portalspozywczy.pl
  • 21 czerwca 2016 11:58
Kukiz'15 nie poprze projektu ustawy przygotowanego przez resort rolnictwa Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (fot. mat. pras.)

• Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15 oraz przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nie wykluczył, że jego klub poprze zaprezentowany przez resort rolnictwa projekt ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi.
• Jak zaznaczył konsekwencje nieuczciwych praktyk ponoszą przede wszystkim konsumenci.

Zdanie moje oraz mojego Klubu jest jasne: popieramy wszystkie ustawy, które są korzystne dla obywateli bez względu na to, która opcja polityczna przygotowała dany projekt. Tym się różnimy od partii politycznych. Także projekt ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi zostanie przez nas poparty - jeśli tylko pozytywnie wpłynie na relacje pomiędzy dostawcą produktów rolnych lub spożywczych, czyli najczęściej rolnikiem, a ich nabywcą - podkreślił Sachajko w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

 Przewodniczący komisji rolnictwa podkreślił, że każdy projekt podlega pewnym modyfikacjom, tak aby najlepiej spełniał swój cel, dlatego też Kukiz'15 gotowy jest do pracy nad zaprezentowanymi założeniami, by końcowy efekt planowanych regulacji  był odpowiedzią na oczekiwania dostawców oraz nabywców. 

Zobacz też: Polacy oceniają pracę prezydenta, premier i rząd. Kto lepiej wywiązuje się ze swoich obowiązków?

- Nie planujemy przygotowania własnej ustawy bo nie chodzi o to, aby prześcigać się w ilości złożonych projektów, ale o to by przygotowana została naprawdę dobra, rzetelna ustawa chroniąca interesy obu stron umowy. Dlatego złożony projekt stanowi przyzwoity materiał, aby nad nim wspólnie pracować. Klub Kukiz’15 jest otwarty na współpracę, nie mówimy, że tylko nasze propozycje są najlepsze, ale chcemy dążyć do tego, aby wypracowane zostały najlepsze rozwiązania, które będą służyły obywatelom. Chcemy pracować nad tym projektem w komisji sejmowej - przyznał.

W opinii Jarosława Sachajko sieci handlowe wykorzystują swoją uprzywilejowaną pozycję w stosunkach z dostawcami. Jak wyjaśnił rolnicy wielokrotnie zwracali uwagę na nieuczciwe warunki zawieranych umów, a także wymuszanie przez sieci handlowe nieuprawnionych zasad.

Zdaniem przewodniczącego komisji rolnictwa obecnie obowiązujące przepisy nie zabezpieczają w należyty sposób interesów dostawców. Finalnie uderza to w samych konsumentów.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA