REKLAMA

Kukiz'15. Paweł Szramka dostał odpowiedź z MON w sprawie tatuaży w wojsku

  • Autor: GP
  • 26 stycznia 2017 14:25
Kukiz'15. Paweł Szramka dostał odpowiedź z MON w sprawie tatuaży w wojsku Obecnie przepisy ściśle określają gdzie ochotnik do wojska może mieć tatuaż. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

• Po intensywnych zabiegach posła Kukiz'15 Pawła Szramki, MON ma zmienić przepisy dotyczące tatuaży wśród aspirujących do służby.
• W odpowiedzi na interpelacje posła wiceminister obrony Bartosz Kownacki zapewnił, że nowelizacja rozporządzenia trafiła do publikacji w Rządowym Centrum Legislacji.
• To lekarz podczas komisji wojskowej zdecyduje indywidualnie czy tatuaż dyskwalifikuje czy nie ochotnika do służby.

Poseł ruchu Kukiz'15 Paweł Szramka podzielił się w czwartek (26 stycznia) informacją o swoich zabiegach w Ministerstwie Obrony Narodowej (MON). Polityk we wpisie na Facebooku entuzjastycznie pisał:

- Żołnierze oraz kandydaci do służby wojskowej. Przez ostatnie dni, tygodnie a nawet miesiące zalewaliście mnie wiadomościami, dopytując o rozporządzenie zmieniające przepisy ws. posiadania tatuaży - sprawa dotyczy posiadania przez ochotników i wojskowych ozdoby skóry. Przekładało się to oczywiście na moją wytężoną pracę i naciskanie na MON w tej sprawie. Dziś otrzymałem odpowiedź - "przewiduje się, że ogłoszenie tego aktu prawnego nastąpi do końca stycznia" - zacytował pismo Szramka.

W załączonym liście do postu posła można poznać więcej szczegółów.

- Uprzejmie informuję, że rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 grudnia 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach - o którym wspomina Pan Poseł w wystąpieniu - zostało przekazane do Rządowego Centru Legislacji w celu opublikowania - list podpisał wiceminister w MON, Bartosz Kownacki.

Sprawa tatuaży na ciele ochotników do wojska pojawiła się wraz z ostatnią zmianą tych przepisów. Teraz obowiązują przepisy dokładnie określające, czy i gdzie żołnierz może mieć tatuaż. Poseł walczył, by wrócić do zasady, w której to lekarz decyduje indywidualnie o tatuażu ochotnika.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • A 2017-01-26 20:48:49
    Jakich poborowych. Autor myli pojęciaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA