REKLAMA

Kukiz'15 przeznaczy 3 mln zł na działalność dobroczynną i społeczną

 • Autor: PAP/JS
 • 25 kwietnia 2017 15:08
Kukiz'15 przeznaczy 3 mln zł na działalność dobroczynną i społeczną Paweł Kukiz, szef Kukiz15. (fot. Kukiz'15/Facebook)

Kukiz'15 otrzymał zwrot kosztów poniesionych w trakcie kampanii wyborczej w wysokości ok. 3 milionów zł; przeznaczymy te pieniądze na działalność dobroczynną i społeczną - poinformował lider ugrupowania Paweł Kukiz.

• 720 tysiące złotych zostało już przekazane "Solidarności Walczącej" na budowę Domu Weterana w okolicy Jeleniej Góry, 45 tysięcy złotych na samochód specjalny do przewozu osób niepełnosprawnych Fundacji Brata Alberta, a 30 tysięcy złotych na leczenie syryjskich dzieci.

• We wtorek (25 kwietnia) rusza też regranting.

• Polega na tym, że środki otrzymane w formie grantu przez jeden podmiot, są przekazywane także w formie grantów innym podmiotom.

Kukiz przypomniał na konferencji prasowej w Sejmie, że Kukiz'15 nie jest partią polityczną i nie pobiera subwencji partyjnych.

"Kukiz'15 otrzymał natomiast zwrot (kosztów) poniesionych w trakcie kampanii wyborczej, była to kwota blisko 3 milionów złotych. Te pieniądze zostają przeznaczane na działalność dobroczynną i społeczną" - powiedział lider Kukiz'15.

Jak poinformował, 720 tysiące złotych zostało już przekazane "Solidarności Walczącej" na budowę Domu Weterana w okolicy Jeleniej Góry, 45 tysięcy złotych na samochód specjalny do przewozu osób niepełnosprawnych Fundacji Brata Alberta, a 30 tysięcy złotych na leczenie syryjskich dzieci.

"Czujemy się w obowiązku, aby te pieniądze zwrócić obywatelom w formie działalności dobroczynnej" - podkreślił Kukiz'15.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) przypomniał, że Kukiz'15 jest przeciwny finansowaniu partii z budżetu państwa.

Posłanka Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) poinformowała, że we wtorek (25 kwietnia) rusza program regrantingowy, który będzie realizowany przez Fundację Potrafisz Polsko. Jak wyjaśniła, program ten ma na celu dofinansowywanie ciekawych inicjatyw charytatywnych lub społecznych.

Dzięki niemu - podkreśliła Ścigaj - mniejsze organizacje będą miały szansę na urzeczywistnienie swoich pomysłów w zakresie pomocy potrzebującym, czy aktywizacji środowisk lokalnych.

Regranting polega na tym, że środki otrzymane w formie grantu przez jeden podmiot, są przekazywane także w formie grantów innym podmiotom.

W pierwszym etapie konkursu przeznaczono na jego realizację 300 tys. zł, a w drugim etapie 1 mln zł. Fundacja w formie konkursu wyłoni najciekawsze inicjatywy i każdą z nich dofinansuje grantem w wysokości od 2 do 5 tys. zł.

O przyznanie dotacji mogą się ubiegać organizacje pozarządowe, kościelne, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki i kluby sportowe nie działające w celu osiągnięcia zysku, których przychody za 2015 r. nie przekroczyły 300 tys. zł. oraz obywatelskie grupy nieformalne. Zgłoszeń można dokonywać przez stronę internetową fundacji do 31 maja.

Realizacja projektów odbędzie się w okresie od 1 lipca do 30 września. Każdy z projektów musi spełniać przynajmniej jeden z warunków: ma pomagać potrzebującym lub angażować obywateli. Ponadto projekty powinny zostać zrealizowane przy wsparciu społeczności lokalnej.(PAP)

mrr/ mok/

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Zeus 2017-04-26 12:30:54
  Była to deklaracja Kukiza już po odwyku? Czy na etapie terapii?
 • Krynicki 2017-04-25 18:13:15
  Antek , czy nie masz jakichś koligacji z antki9em Macierewiczem, bo wcale by mnie to nie zdziwiło, obaj jesteście normalni inaczej.
 • Marycha 2017-04-25 17:27:56
  Napewno za już swoje obywatelskie grupy nieformalne i organizacje kościelne
 • antoni antczak 2017-04-25 17:24:17
  Kukiz 15 to jedyna formacja której można wierzyć. Poczytaj trochę o szwajcarii a zrozumiesz dlaczego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA