REKLAMA

Kukiz'15: Stanisław Tyszka widzi obrotowe drzwi pomiędzy PO i PiS

 • Autor: GP/PAP
 • 09 marca 2017 13:00
Kukiz'15: Stanisław Tyszka widzi obrotowe drzwi pomiędzy PO i PiS Stanisław Tyszka jest kluczową postacią klubu Kukiz'15. Z ramienia tej formacji piastuje stanowisko wicemarszałka Sejmu. (fot.:twitter.com/styszka)

• Polityk Kukiz'15 Stanisław Tyszka nazywa hipokryzją popieranie przez PiS byłego członka PO. Jacek Saryusz-Wolski bowiem jeszcze niedawno był w partii, która próbowała dokonać "zamachu staniu", jak politycy PiS nazywają grudniowy protest w Sejmie.
• Polityk w czwartek (9 marca) nazwał spór o stanowisko szefa Rady Europejskiej niepoważną polityką.
• Nie interesują go też propozycje Nowoczesnej, która w Sejmie zabiega o zobowiązanie uchwałą rządu do poparcia Donalda Tuska.

Opozycyjny klub Kukiz'15, ustami wicemarszałka Stanisława Tyszki, ocenił toczący się od tygodnia spór o fotel szefa Rady Europejskiej (RE). Walczą o to stanowisko Donald Tusk i Jacek Saryusz-Wolski. Według polityka Kukiz'15, typowy spór polityczny przełożono na politykę międzynarodową.

- Według PiS Platforma chciała dokonać zamachu stanu, a teraz członka Platformy PiS popiera na stanowisko szefa Rady Europejskiej... to komedia - mówił w RMF FM Tyszka. Należy zaznaczyć, że polityk odnosił się do członkostwa Saryusza-Wolskiego w PO, które ustało w weekend. Zarząd opozycyjnej partii dyscyplinarnie usunął go z formacji.

Czytaj też: Wałęsa wstydzi się za Polskę

Dla Tyszki PiS i PO są oderwane od rzeczywistości, którą powinny się zajmować w Sejmie - czyli ułatwiania Polakom życia. Jednocześnie polityk zaakcentował, że "wolta" Saryusza-Wolskiego pokazała, jak PO i PiS są do siebie podobne. Powiedział, że cała europejska awantura udowodniła tylko że "obrotowe dni" między PiS i PO istnieją.

Co poseł Kukiz'15 myśli o walczących o fotel szefa RE

Dopytywany o osobę europosła, którego PO wyrzuciła z partii, Tyszka nie przykładał zbyt wielkiej wagi do jego sylwetki. - To nie ma znaczenia - mówił. - To kandydat z kapelusza i cała jego sprawa to nie jest poważna polityka.

Jednocześnie Tyszka niema też dobrego zdania o decyzjach jakie Tusk podejmował przez  dwa i pół roku w Brukseli. Dla Tyszki Tusk miał udział w porażce negocjacyjnej w sprawie Brexitu. Co więcej wespół z Jarosławem Kaczyńskim miał sprzedać przywileje Polaków na Wyspach, tylko by Londyn nie opuścił UE.

Sejm zabrać miał głos w temacie wyboru szefa RE

W tym temacie też pojawiła się inicjatywa w Sejmie innego opozycyjnego klubu. Nowoczesna zaproponowała, by Sejm uchwałą zobowiązał rząd (premier Beatę Szydło) do poparcia Tuska na popołudniowym szczycie w czwartek (9 marca).

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, źródło: Nowoczesna/Twitter.com

W środę (8 marca) uzasadnił tę propozycję Ryszard Petru. Poprosił o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów, aby uzupełnić porządek obrad Sejmu.

- W interesie RP leży przedłużenie kadencji Donalda Tuska niezależnie od różnic w ocenie sprawowanej przez niego funkcji premiera - przekonywał polityk. Ostatecznie uchwała nie została wprowadzona pod środowe obrady, nie było jej też w czwartek rano w programie trwającego posiedzenia. Po godzinie 16 może stać się bezcelowa, bo zacznie się brukselski szczyt.

- Nas wojenki partyjne nie interesują - ostro skwitował w RMF FM sprawę Tyszka, który nawet nie zdecydował się komentować takich działań opozycji.

Poparcie dla Donalda Tuska w Unii wydaje się niezagrożone, a maltańska delegacja, która ułożyła harmonogram szczytu chce wybrać następnego szefa Rady w pierwszym punkcie popołudniowej sesji szczytu UE w Brukseli.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA