REKLAMA

Kukiz'15 tworzy niepartyjną młodzieżówkę

  • Autor: PAP/EM
  • 22 marca 2017 13:15
Kukiz'15 tworzy niepartyjną młodzieżówkę W całej Polsce będą powstawały Kluby Młodych Kukiz'15. (fot. facebook.com/KlubPoselskiKukiz15)

Kukiz’15 tworzy nową inicjatywę dla młodych Polaków, popierających idee zmian systemowych. Młodzi ludzie mogą dołączyć do niepartyjnej młodzieżówki i współtworzyć Kluby Młodych Kukiz'15 - poinformowali posłowie ruchu Pawła Kukiza.

• W całej Polsce będą powstawały Kluby Młodych Kukiz'15. To inicjatywa dla młodych ludzi, którzy chcą zmienić system.

• Do Klubów Młodych Kukiz'15 mogą zapisywać się osoby mające 15-35 lat.

• Celem Klubów ma być zintegrowanie młodych osób i przygotowanie ich do działania w przestrzeni społeczno-politycznej.

Paweł Kukiz powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że w całej Polsce będą powstawały Kluby Młodych Kukiz'15. "To podmioty, które nie mają nic wspólnego z tzw. młodzieżówkami partyjnymi, z zapleczem partii politycznych. Kluby to młodzi ludzie, którzy dostrzegają wadliwość obecnego ustroju, partiokracji i ordynacji wyborczej" - podkreślił lider Kukiz'15.

Rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza dodał, że Kluby Młodych Kukiz'15, to inicjatywa dla młodych ludzi, którzy chcą zmienić system. "Nie trzeba zapisywać się do żadnej partii, żadnej młodzieżówki" - przekonywał. Jak zauważył, Kukiz'15 największe poparcie ma wśród młodych ludzi.

Do Klubów Młodych Kukiz'15 mogą zapisywać się osoby mające 15-35 lat. "Osoby przed 30-ką stanowią 20 proc. ogółu wyborców, a reprezentuje ich jedynie 3 proc. posłów w tej kadencji" - zauważył Kulesza.

"Stawiamy przede wszystkim na aktywność, przedsiębiorczość, na współdziałanie w grupie, pracę na rzecz społeczności lokalnej" - powiedziała posłanka Kukiz'15 Elżbieta Borowska.

Celem Klubów ma być zintegrowanie młodych osób i przygotowanie ich do działania w przestrzeni społeczno-politycznej. Do założenia klubu będą potrzebne minimum trzy osoby, które będą się rejestrować przez stronę internetową klubymlodych.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA