REKLAMA

Kukiz: 500 plus zwiększyło ilość przypadków przemocy domowej

 • Autor: GP
 • 10 czerwca 2016 13:44
Kukiz: 500 plus zwiększyło ilość przypadków przemocy domowej Paweł Kukiz i Stanisław Tyszka w Sejmie na konferencji prasowej. (fot.:twitter.com)

• Posła Pawła Kukiza zaniepokoiły rosnące statystyki dotyczące przemocy domowej i interwencji policji.
• Kukiz łączy ten fakt z wypłatami pieniędzy w ramach programu Rodzina 500 plus.
• Polityk zapowiada interpelację, bo uważa, że program wsparcia powinien być inaczej realizowany.

Paweł Kukiz jest zbulwersowany rosnącymi statystykami interwencji policji w sytuacji agresji domowej. Polityk łączy ten temat z wypłacaniem środków z programu 500 plus.

- Pięciokrotnie wzrosła liczba interwencji domowych od czasów wprowadzenia 500 plus. To są dane policji, które nie są ujawnione - twierdzi lider Kukiz'15. - Nie chodzi o to, żeby dziecko nie miało pięciuset złotych, ale o to, żeby tatuś tego nie przepił - dodaje.

Paweł Kukiz zapowiedział, że minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak może spodziewać się interpelacji w sprawie tych alarmujących statystyk.

- Chciałbym, żeby każde dziecko miało o te pięćset złotych więcej, ale forma przyznawania tych pieniędzy jest dramatyczna - krytykuje Kukiz.

Przypominamy, że 500 złotych z programu jest wypłacane bezpośrednio. - Nie twierdzę, że wszystkie rodziny przepijają (te pieniądze - red.). Porządnym rodzinom, które żyją na krawędzi ubóstwa, to pięćset złotych daje poczucie godności, ale nawet te rodziny nie powinny mieć świadomości, że (500 zł - red.) dostają. Obniżyć podatki, a nie rozdawnictwo, tędy droga - przekonuje muzyk-poseł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Temida 2016-06-12 17:37:35
  Do roman: Ty, jak widać, to ten jeden z na siłę odrywanych od koryta. Uważaj, bo możesz niechcący załapać się akcję "Cela 500+". :-))))
 • chłop z Mazur 2016-06-12 16:47:44
  Do X37: Ja się nie spodziewałam niczego konstruktywnego po tym polityku, bo bycie piosenkarzem i wyśpiewywanie mądrych songów ma niewiele wspólnego z pomysłami na uzdrowienie kraju. na szczęście ludzie nie są głupi, wiec sondaże Kukiz 15 wyglądają ostatnio wyjątkowo mizernie, a lider też nie zbiera pochwał w internecie. Chciałabym bardzo, żeby pan Kukiz zgłosił jakiś dobry pomysł godny posła, zamiast zajmować się wydumanymi pierdołami. Przecież za coś bierze pieniądze. Ale czego można spodziewać się po celebrycie? Faktycznie, zainteresował się tematem najbliższym jego sercu - a mianowicie upijaniem się. :-((((
 • X37 2016-06-11 02:39:43
  Do Zeghar: Jak zwykle na posterunku. Cóż za obowiązkowy troll!! Etyka pracy na najwyższym poziomie - żadnego obijania się - klient płaci, klient wymaga.
 • roman 2016-06-10 19:10:51
  Nie wierzę. Muszę przyklasnąć Kukizowi. Potrafi oderwać się od populizmu, brawo
 • Zeghar 2016-06-10 15:45:24
  Nie podoba mi się seksizm zawarty w słowach Kukiza. Że co, w rodzinie to tylko tatuś się upija i rozrabia? To raz. Dwa - ciekawe czy Kukiz wziął pod uwagę ewentualną zmianę w ilości zgłoszeń. Czy nie doszło do cudownego uzdrowienia słuchu sąsiadów, których boli odmiana losu innych. A trzy - może z polecenia nowej władzy policja przestała ignorować zgłoszenia?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA