REKLAMA

Kukiz chce referendum w sprawie uchodźców i atakuje PiS

  • Autor: GP
  • 26 lutego 2016 09:39
Kukiz chce referendum w sprawie uchodźców i atakuje PiS Paweł Kukiz w czasie spotkania ze zwolennikami w Proszowicach. (fot.:youtube.com)

• Paweł Kukiz (Kukiz'15) podtrzymuje swój apel o referendum w sprawie uchodźców.
• Polityk w internetowym wpisie przyrównuje wydatki jakie poniosły Węgry wobec kryzysu imigracyjnego z  wysokością kosztów referendum w Polsce.
• Kukiz atakuje polityków PiS. Zarzuca im, że nie traktują tematu poważnie.

Formacja Kukiz'15 konsekwentnie apeluje o rozpisanie referendum, w którym Polacy mieliby odpowiedzieć na pytania o uchodźców. Paweł Kukiz wylicza w piątkowym (26 lutego) wpisie na Facebooku, że koszty referendum to około osiemdziesiąt milionów złotych. Po tych słowach atakuje polityków formacji rządzącej za ich sceptyczne podejście do pomysłu.

- Węgrzy wydali w związku z kryzysem imigranckim dziesięć razy więcej (ok. 200 mln EURO) - pisze Kukiz. - Gdyby w referendum Polacy opowiedzieli się przeciw emigrantom, to UE nie miałaby podstaw, by kwestionować istnienie demokracji w Polsce. Więc nie ściemniajcie, Panowie PiS-owcy z tą Waszą "oszczędnością" - dodaje.

Przeczytaj: Narodowcy chcą zbudować mur na granicy polsko-ukraińskiej

Poseł podkreśla, że PiS sztywno trzyma się procedur i oczekuje złożenia podpisów razem z wnioskiem referendalnym. Co, zdaniem Kukiza, znaczy, że nie chcą teraz na ten temat rozmawiać.

Źródło: facebook.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Art8;) 2016-02-26 14:06:05
    Kurde no popieram pana, panie Pawle. Nie odpuszczaj Paweł Polacy są z Tobą;)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA