REKLAMA

Kukiz: Cieszę się, że PiS zmieniło stanowisko w sprawie Tuska

  • Autor: GP
  • 28 czerwca 2016 11:26
Kukiz: Cieszę się, że PiS zmieniło stanowisko w sprawie Tuska Paweł Kukiz i Janusz Korwin-Mikke (fot.:facebook.com/kukizpawel)

• Pawła Kukiza cieszą słowa szefa MSZ.
• Witold Waszczykowski obarczył Donalda Tuska winą za Brexit. Twierdzi, że polski były premier, a obecny szef Rady Europejskiej, nie ma pomysłu na rozwiązanie kryzysu Unii.
• Waszczykowski chce przemyśleć ewentualne poparcie rządu dla Tuska na następną kadencję na jego obecnym stanowisku.

We wtorek (28 czerwca) Paweł Kukiz skomentował ostatnie wystąpienie Witolda Waszczykowskiego. Polski szef dyplomacji, wobec głosowania Brytyjczyków, które rozłączy unię polityczną i gospodarczą Zjednoczonego Królestwa z krajami kontynentu, obarczył winą za ten stan rzeczy Donalda Tuska.

Szef MON nie wyklucza, że wobec porażki Donalda Tuska jaką jest Brexit, polski rząd jeszcze raz zastanowi się, czy udzielić poparcia byłemu premierowi w jego walce o reelekcję w Brukseli.

- (Tusk - red. ) nie ma żadnej roli przywódczej, nie ma żadnego planu, żadnego pomysłu jak wybrnąć z problemów, w jakich jest Europa - mówił Waszczykowski.

Kukiz te słowa przyjął z radością.

- Cieszę się, że PiS zmieniło stanowisko w sprawie Tuska - pisał na Facebooku poseł, lider Kukiz'15. - Jeszcze niedawno partia twierdziła, że będzie go popierać bez względu na wszystko, bo ... jest Polakiem.

Po czym przywołał rozmowę w mediach z niedzieli (26 czerwca), gdy z Jackiem Sasinem (PiS) rozważali możliwą dymisję Tuska. Kukiz chciał jej otwarcie, Sasin miał wstrzymywać się z jednoznacznym osądem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA