REKLAMA

Kukiz o filmie "Smoleńsk": Nie odniesie komercyjnego sukcesu

 • Autor: GP
 • 06 września 2016 12:12
Kukiz o filmie "Smoleńsk": Nie odniesie komercyjnego sukcesu Paweł Kukiz ocenił film "Smoleńsk". Nie wieszczy mu komercyjnego sukcesu. (fot.:twitter.com/Kukiz15)

• Paweł Kukiz (Kukiz'15) jest ostrożny w ocenie dzieła Andrzeja Krauze, filmu "Smoleńsk", choć przyznaje - w obrazie "coś jest".
• Politykowi, w wymiarze estetycznym nie zaimponowała gra obsady drugoplanowej. Nie widzi komercyjnego sukcesu tej produkcji.
• Kukiz też jest świadom jak trudne było nakręcenie tego filmu wobec kontrowersji tematu smoleńskiego w Polsce.

Lider ruchu Kukiz'15 widział już film "Smoleńsk" w reżyserii Andrzeja Krauze. Paweł Kukiz był na pokazie w Teatrze w Warszawie, który odbył się w poniedziałek (5 września).

- W filmie na pewno jest duch, jest coś przejmującego, ale jest mnóstwo niezbyt profesjonalnych wpadek, nie podobała mi się gra aktorów drugoplanowych - mówił następnego dnia (6 września) Kukiz w RMF FM.

Polityk Ruchu Kukiz'15 przypominał, że cała realizacja filmu była obarczona kontekstem politycznym, który mocno odbija się na finalnym dziele. - Usprawiedliwiam jednak twórców, choćby z tego względu, że wiadomo, w jakich okolicznościach film powstawał. Nie było też pieniędzy, ale z całą pewnością coś w tym filmie jest. Bardzo podobała mi się rola aktora, który grał prezydenta Kaczyńskiego - w rolę polskiego prezydenta wcielił się Lech Łotocki.

Kukiz, jako artysta, który miał za sobą doświadczenia w przemyśle rozrywkowym, nie widzi sukcesu komercyjnego tej produkcji.

Czytaj: Nowe dowody smoleńskie? Rodziny ofiar mają poznać nowe ustalenia

- To nie jest ta konwencja, która jest obecnie popularna - skomentował poseł. - Co prawda był tam jeden moment, że przez pięć sekund była goła baba, ale to za mało, żeby to odniosło sukces w obecnej mentalności i estetyce - powiedział.

W poniedziałkowej premierze brali udział prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło. Był też obecny poseł PiS i lider partii Rządzącej Jarosław Kaczyński. On w filmie dostrzega prawdę.

- Mówi prawdę poprzez zręczną intrygę fabularną, ale przede wszystkim mówi prawdę o Smoleńsku. I to jest coś niesłychanie ważnego - mówił Kaczyński po premierze.

Polacy będą mogli obejrzeć film w piątek (9 września), kiedy wejdzie on do dystrybucji w kinach w całym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA