REKLAMA

Kukiz o filmie "Smoleńsk": Nie odniesie komercyjnego sukcesu

  • Autor: GP
  • 06 września 2016 12:12
Kukiz o filmie "Smoleńsk": Nie odniesie komercyjnego sukcesu Paweł Kukiz ocenił film "Smoleńsk". Nie wieszczy mu komercyjnego sukcesu. (fot.:twitter.com/Kukiz15)

• Paweł Kukiz (Kukiz'15) jest ostrożny w ocenie dzieła Andrzeja Krauze, filmu "Smoleńsk", choć przyznaje - w obrazie "coś jest".
• Politykowi, w wymiarze estetycznym nie zaimponowała gra obsady drugoplanowej. Nie widzi komercyjnego sukcesu tej produkcji.
• Kukiz też jest świadom jak trudne było nakręcenie tego filmu wobec kontrowersji tematu smoleńskiego w Polsce.

Lider ruchu Kukiz'15 widział już film "Smoleńsk" w reżyserii Andrzeja Krauze. Paweł Kukiz był na pokazie w Teatrze w Warszawie, który odbył się w poniedziałek (5 września).

- W filmie na pewno jest duch, jest coś przejmującego, ale jest mnóstwo niezbyt profesjonalnych wpadek, nie podobała mi się gra aktorów drugoplanowych - mówił następnego dnia (6 września) Kukiz w RMF FM.

Polityk Ruchu Kukiz'15 przypominał, że cała realizacja filmu była obarczona kontekstem politycznym, który mocno odbija się na finalnym dziele. - Usprawiedliwiam jednak twórców, choćby z tego względu, że wiadomo, w jakich okolicznościach film powstawał. Nie było też pieniędzy, ale z całą pewnością coś w tym filmie jest. Bardzo podobała mi się rola aktora, który grał prezydenta Kaczyńskiego - w rolę polskiego prezydenta wcielił się Lech Łotocki.

Kukiz, jako artysta, który miał za sobą doświadczenia w przemyśle rozrywkowym, nie widzi sukcesu komercyjnego tej produkcji.

Czytaj: Nowe dowody smoleńskie? Rodziny ofiar mają poznać nowe ustalenia

- To nie jest ta konwencja, która jest obecnie popularna - skomentował poseł. - Co prawda był tam jeden moment, że przez pięć sekund była goła baba, ale to za mało, żeby to odniosło sukces w obecnej mentalności i estetyce - powiedział.

W poniedziałkowej premierze brali udział prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło. Był też obecny poseł PiS i lider partii Rządzącej Jarosław Kaczyński. On w filmie dostrzega prawdę.

- Mówi prawdę poprzez zręczną intrygę fabularną, ale przede wszystkim mówi prawdę o Smoleńsku. I to jest coś niesłychanie ważnego - mówił Kaczyński po premierze.

Polacy będą mogli obejrzeć film w piątek (9 września), kiedy wejdzie on do dystrybucji w kinach w całym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA