REKLAMA

Kukiz o referendum ws. edukacji. "Jestem gorącym zwolennikiem"

  • Autor: GP
  • 09 stycznia 2017 14:38
Kukiz o referendum ws. edukacji. "Jestem gorącym zwolennikiem" Paweł Kukiz i jego posłowie są mniejszą siłą w Sejmie. Przekonują, że Polska znalazła się w sidłach partii politycznych. (fot.:facebook.com/KlubPoselskiKukiz15)

• Paweł Kukiz zapowiedział poparcie dla referendum w sprawie reformy edukacyjnej.
• Dla lidera Kukiz'15 to ważne, by wypowiadali się obywatele. Poseł zapowiedział nawet apel w tym temacie do prezydenta.
• Zapytany o spotkanie w Sejmie, do którego ma dojść w poniedziałek (9 stycznia), Kukiz zapowiedział gotowość do rozmów.

Poseł i lider Kukiz'15, Paweł Kukiz odniósł się do propozycji Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP). Organizacja zrzeszająca nauczycieli wystosowała pod koniec 2016 r. apel o referendum w temacie reformy edukacji. Kukiz, jako zwolennik obywatelskości jest za.

- Jestem gorącym zwolennikiem rozpisania referendum w sprawie tej ustawy - zaznaczał Kukiz w poniedziałek (9 stycznia). - Choć osobiście uważam, że sama idea amerykańskiej, tradycyjnej szkoły i jednocześnie likwidacji gimnazjum jest dobrą ideą, to z całą pewnością działanie na kolanie, pośpiech mogą być zabójcze. Powiem więcej, nawet dla autorów tej reformy.

Kukiz ocenił, że jeśli pojawi się możliwość, to wystosuje do prezydenta Dudy apel o referendum w temacie edukacji. Dodał, że widzi kolejne kwestie, które mogą być ważne dla Polaków w organizacji polskiej szkoły. Np. pytanie o naukę religii w polskich szkołach. To, co zaznaczył Kukiz, na ten moment tylko propozycja.

Przeczytaj: Wywiad z poseł PiS o reformie edukacji

Prezydent Andrzej Duda, w poniedziałek (9 stycznia), musi się ustosunkować do reformy edukacji. Projekt MEN przeszedł procedurę legislacyjną w Sejmie i Senacie. Teraz czeka na podpis prezydenta RP.

Nowy rok oczami lidera Kukiz'15

Paweł Kukiz, korzystając z okazji spotkania z dziennikarzami w Sejmie, podzielił się przewidywaniami na 2017 rok. Poseł podkreślił, że wiąże nadzieję z poniedziałkowym spotkaniem w Sejmie. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zorganizował spotkanie liderów partii politycznych.

Na to spotkanie nie zdecydował się lider PO, Grzegorz Schetyna. Więcej o jego decyzji i uzasadnieniu przeczytasz tutaj.

- Chciałem się podzielić swoją radością z umówionego spotkania z marszałkiem Karczewskim - podkreślił poseł opozycyjnego klubu. -  Karczewski był przychylny propozycji klubu Kukiz’15 z 21 grudnia 2016 roku. Przypomnę, że zaproponowaliśmy, by poprawki blokowo odrzucone przez PiS zostały jeszcze raz głosowane w Sejmie i dyskutowane. To pierwsza dobra radosna nowina (w tym roku).

Kukiz zapowiedział, że będzie się starał przekonać PiS , w tym marszałka Karczewskiego do mediacji w sprawie umożliwienia przebywania na galerii Sejmu dziennikarzy. W styczniu i grudniu nadal nie można było przebywać na tym miejscu.

Dla Kukiza to byłby realny powrót do relacjonowania prac Sejmu dla obywateli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA