REKLAMA

Kukiz tworzy Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15

  • Autor: PAP/AT
  • 07 grudnia 2015 12:20
Kukiz tworzy Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15 Celem stowarzyszenia jest przywrócenie obywatelom kontroli nad państwem (Paweł Kukiz, fot. facebook.com)

Paweł Kukiz tworzy Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15. - Stowarzyszenie da podwaliny naszym strukturom ogólnopolskim oraz przyczyni się do stworzenia nowej Konstytucji - mówi Kukiz.

Jak powiedział w poniedziałek (7 grudnia) polityk, wszystkie dokumenty potrzebne do zarejestrowania Stowarzyszenia są już gotowe; wyraził nadzieję, że Stowarzyszenie powstanie w ciągu najbliższych dni. "Stowarzyszenie da podwaliny naszym strukturom ogólnopolskim oraz przyczyni się do stworzenia nowej Konstytucji" - powiedział.

Polityk będzie pracownikiem

Kukiz zaapelował też o aktywny udział w powstającym Stowarzyszeniu do "wszystkich zainteresowanych udziałem w budowaniu Polski dla obywateli, Polski, w której polityk będzie pracownikiem, a nie panem obywatela".

Stowarzyszenie - zgodnie ze statutem - ma działać na rzecz: zapewnienia nadrzędności referendum nad władzą publiczną, wprowadzenia w wyborach do Sejmu jednomandatowych okręgów wyborczych, zapewnienia obywatelskiego nadzoru nad działaniem sądów oraz wprowadzenia bezpośredniego wyboru Prokuratora Generalnego oraz sędziów szczebla podstawowego.

Obywatele powinni mieć kontrolę nad państwem

Celem stowarzyszenia jest przywrócenie obywatelom kontroli nad państwem, ich losem oraz zapewnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego.

Inne cele działania Stowarzyszenia, to m.in.: popieranie inicjatyw społecznych zmierzających do budowy społeczeństwa obywatelskiego, opierającego się na zasadach patriotyzmu, pracowitości i sprawiedliwości, propagowanie idei przedsiębiorczości, wolności gospodarczej, swobód obywatelskich, tworzenie i wspieranie inicjatyw społecznych dążących do budowy społeczeństwa obywatelskiego, propagowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, samorządności, postaw obywatelskich oraz aktywności obywateli w życiu politycznym i gospodarczym kraju.

Stowarzyszenie może brać udział w kampaniach wyborczych obejmujących wybory: prezydenckie, parlamentarne, samorządowe, do PE. Decyzję o wzięciu udziału przez Stowarzyszenie w kampaniach wyborczych podejmuje Zarząd Krajowy.

Naczelnymi władzami Stowarzyszenia są: Krajowe Zgromadzenie Delegatów, Zarząd Krajowy, Komisja Rewizyjna i Sąd Dyscyplinarny. Kadencja Naczelnych Władz Stowarzyszenia trwa pięć lat. Powołanie Naczelnych Władz Stowarzyszenia odbywa się w głosowaniu jawnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Witold Kosek 2015-12-08 19:48:43
    Panie Pawle! Jestem za. Jeśli nabierze to realnych kształtów, będę miał wiele sugstji jak poprawić, czy napisać od nowa ustawę zasadniczą. Czekam na czyny. Zapowiedzi to oczekiwanie skracają. Witold KosekREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA