REKLAMA

Łatwiej będzie spłacić długi

  • Autor: PAP/AT
  • 13 grudnia 2017 07:02
Łatwiej będzie spłacić długi Choć z upadłości konsumenckiej korzysta ponad 5 tys. osób rocznie, to wciąż mało w stosunku do osób zadłużonych (fot.shutterstock)

Ministerstwo Sprawiedliwości przewiduje szybką procedurę oddłużenia bez spłat zobowiązań dla osób bez majątku i dochodów.

Z upadłości skorzystają nawet ci, którzy pożyczyli choć wiedzieli, że nie będą mogli oddać - podaje "Rzeczpospolita".

Szybką procedurę oddłużenia bez spłat zobowiązań dla osób bez majątku i dochodów przewiduje Ministerstwo Sprawiedliwości - czytamy w artykule.

Choć z upadłości konsumenckiej korzysta ponad 5 tys. osób rocznie, to wciąż mało w stosunku do osób zadłużonych.

Czytaj też: Polscy posłowie toną w długach

Normalni dłużnicy spłacają tyle, ile mogą, przez trzy lata. Tę możliwość uzyskają też ci, którzy zaciągali pożyczki przez niedbalstwo, ale będą spłacać je nawet siedem lat. Zarówno bankrutujący konsumenci, jak i przedsiębiorcy dostaną gwarancje minimalnego zabezpieczenia finansowego oraz dachu nad głową - podaje "RZ".

Rząd jeszcze w tym tygodniu ma zaproponować udrożnienie upadłości konsumenckiej, z której zadłużony może skorzystać raz na dziesięć lat. I choć upadłość oznacza dla dłużnika utratę prawie całego majątku łącznie z mieszkaniem, to daje szanse na drugie niejako życie - czytamy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA